reklama

Jágr je výjimečný učitel. Mladí měli pocit, jak na tréninku dřou, pak přišel on

Jágrovi spoluhráči jsou spokojení. Mohou se učit od legendy. Jágrovi spoluhráči jsou spokojení. Mohou se učit od legendy. autor: Reuters
Prakticky každý den přichází zpráva o výjimečnosti Jaromíra Jágra. Český hokejista si podmanil Floridu, zvýšil tamní zájem o celý sport a je velkou inspirací i pro své spoluhráče z týmu Panthers.

Praha - Prakticky každý den přichází nová zpráva o výjimečnosti Jaromíra Jágra. Český hokejista si podmanil Floridu, zvýšil tamní zájem o celý sport a je velkou inspirací i pro své spoluhráče z týmu Panthers.

Čtyřiačtyřicetiletý hokejista dává svým přístupem ten nejlepší příklad mladé nastupující generaci. V rozhovoru pro zámořská média to uvedl generální manažer Floridy Dave Tallon. A dodal, že klub udělá vše proto, aby veterána a třetího nejlepšího střelce NHL všech dob udržel v týmu i v příští sezoně.

„Nebudu na něj vůbec tlačit. Sám dobře ví, co je pro něj nejlepší. Až bude mít chuť mluvit o novém kontraktu, dá vědět. Není proč spěchat. Ale chceme ho, to je jasné,“ nechal se slyšet Tallon.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Huberdeau: Je to jako hokejová škola

Jágr je v čele klubového pořadí produktivity a ukazuje mladým hvězdičkám cestu, jak se neustále zlepšovat. Panthers pod jeho "učitelským" vedením míří nezadržitelně do vysněného play-off.

„Všichni si mysleli, jak tvrdě pracují. Pak však přišel Jágr a oni viděli, jak neskutečně dře. Je pro ně všechny velkým učitelem,“ přiblížil Jágrův pozitivní vliv manažer Panterů.

Kanaďané Huberdeau a Ebklad, Fin Barkov a další. Nadějní hokejisté Floridy jsou každý den konfrontováni s Jágrovou aurou. A svědčí jim to.

"Je to pro nás jak v hokejové škole. Každý z nás má velké štěstí, když na začátku kariéry může nastupovat s hráčem, který tolik dokázal a stále patří k největším hvězdám soutěže,“ poznamenal Jonathan Huberdeau.

reklama