reklama

Jágr: Jen díky skvělým spoluhráčům jsem mohl dát ve čtyřiačtyřiceti dvacet gólů

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu. Jaromír Jágr slaví se spoluhráči branku do sítě Winnipegu. autor: Reuters
Nezastavitelný Jaromír Jágr vsítil proti Winnipegu už dvacátý gól v sezoně a 742. v kariéře NHL. V historické tabulce střelců už jsou před Jágrem pouze legendy Gordie Howe a Wayne Gretzky.

Sunrise/Praha - Jaromír Jágr v zápase proti Winnipegu zaznamenal další dvě branky. Góly číslo 741 a 742 ho v historické tabulce střelců NHL dostaly už na třetí místo. Poslední dva hokejisté, kteří jsou ještě před českým velikánem jsou už jen legendární Gordie Howe s Waynem Gretzkym. Není proto divu, že Jágra po zápase obestoupil hlouček zámořských novinářů.

"Je to skvělé, ale nepřemýšlel jsem moc o rekordu. V posledních dnech jsem necítil, že bych hrál moc dobře. Dnes si myslím, že jsem odehrál dobré utkání." řekl po zápase Jaromír Jágr přítomným novinářům.

"Víte, mám skvělé spoluhráče, kteří umí skvěle přihrávat. Dal jsem dvacet branek ve čtyřiačtyřiceti letech hlavně díky nim. Takže díky kluci," pokračoval v dobrém rozmaru Jágr.

"Když jsem dostával dort ke čtyřiačtyřicátým narozeninám, přál jsem si dát gól a vyšlo to. Možná když si budu přát dohnat Gordieho s Waynem, tak je doženu," odpověděl Jágr s velkým úsměvem na otázku zda-li je možné dohnat druhého Gordieho Howea, jenž k dnešnímu dni nastřílel v NHL o 59 branek více než kladenský rodák.

Chválou nešetřil ani brankář Floridy Roberto Luongo, jenž se o vítězství Panterů nad Winnipegem podepsal výraznou měrou, když pochytal 29 z 30 střel. "Jaromír byl dnes skvělý, doslova po ledě létal. Udržel každý puk, vytvářel šance. Myslím, že to byl letos jeho nejlepší zápas." Řekl Luongo po zápase pro klubový web.

Slova uznání si Jágr zasloužil i z tábora poražených. Trenér Winnipegu Paul Maurice řekl pro web Tryskáčů na adresu budoucího člena síně slávy NHL: Dáte-li dobrému hráči trochu prostoru, nemusí se vám to vyplatit. Dáte-li skvělému hráči prostor, bude vás to bolet. Což nám dnes Jágr ukázal.

reklama