reklama

Nezastavitelný Jágr. Po dlouhé pauze se blýskl asistencí, návratem zaujal i v zámoří

Jaromír Jágr poprvé v letošním ročníku nastoupil do ostrého klání. Jaromír Jágr poprvé v letošním ročníku nastoupil do ostrého klání. autor: ČTK
Jaromír Jágr naskočil po 284 dnech do ostrého hokejového zápasu. A hned bodoval. Nahrávkou ve třetí třetině pomohl dokonat obrat Kladna, které nakonec ve druhé nejvyšší lize porazilo vedoucí Jihlavu 7:5.

Když před třemi týdny navštívil Omsk, kde oslavil 70. výročí Avangardu a dohodl spolupráci s Kladnem, na start v ostrém klání se příliš netvářil. Nejdřív chtěl cítit formu.

Jenže Rytíře trápí marodka, a tak jejich hvězdný majitel přispěchal na pomoc. Dva měsíce před 49. narozeninami oficiálně rozjel další sezonu.

S tím přišel další záchvěv Jágrmánie. Zpráva dorazila do zahraničí už před úvodním buly. O velkém návratu psala například kanadská stanice TSN.

"Všechno to bylo narychlo, ani jsem nemohl najít zápasové hokejky, rukavice, brusle," prohlásil Jágr. "Ale kdybych nešel hrát já, měli bychom prázdné místo a museli bychom prostřídávat hráče. Počítal jsem s tím, že půjdu na led jen občas, aby si ostatní lajny odpočinuly."

Jágr si skutečně neukousl příliš velké sousto. Odstartoval ve čtvrté formaci vedle mladíků Matyáše Filipa a Tomáše Gumana, kterým je dohromady 43 let, tedy méně než samotnému Jágrovi.

Ten na ledě strávil téměř 14 minut. Pomáhal hlavně s přesilovkami, ovšem nejvíc se blýskl při rovném počtu hráčů na ledě. Zkraje třetí třetiny našel ve středním pásmu rozjetého Filipa, který pak bekhendem překvapil jihlavského gólmana a dokonal obrat z 1:3 na 4:3. Kladno následně udeřilo ještě dvakrát, ale po závěrečné přestřelce bylo rádo za vítězství 7:5.

"V první třetině to byl snad nejhorší hokej, který jsem ve své kariéře zažil. O přestávce jsme si ale řekli, že máme dva cíle: otočit zápas a začít hrát úplně jinak, protože takhle bychom se v sezoně nikam nedostali," zdůraznil legendární křídelník.

Ve středečním klání zaujal také bodyčekem, podle svých slov nezáměrným: "Je mi skoro padesát let, mám 120 kilo, s výstrojí 130. Ne že bych chtěl někoho trefit, já jsem jen nemohl zastavit. Nechtěl jsem to udělat, chudák kluk se mi připletl do cesty."

Ovečkin a McDavid na Kladno, vybíral Jágr. Postěžoval si na přeplácení hráčů v Česku Ovečkin a McDavid na Kladno, vybíral Jágr. Postěžoval si na přeplácení hráčů v Česku Čtěte zde

Jágr svůj návrat urychlil i proto, že Rytíři potřebují ve zkrácené základní části vyválčit co nejlepší pozici pro play off. Postupuje sice dvanáct celků, ale jen první čtyři mají jistotu čtvrtfinále.

Kladno je po výhře nad Jihlavou druhé s 28 body. Oproti vedoucímu celku má sice dva zápasy k dobru, ale dopředu se derou také Přerov, Vsetín, Vrchlabí či Benátky nad Jizerou. Mezi mužstvy jsou minimální bodové odstupy.

Jágr odehrál první zápas od března, kdy v závěrečném kole extraligy bojoval o udržení proti Litvínovu v přímém souboji ohrožených týmů. Rytíři padli 2:6, a tak po ročním představení mezi elitou opět zamířili do nižší soutěže, což Jágrovi přidělalo starosti.

V prostředí, do něhož oproti extralize přitéká méně peněz, se však hvězdný vlastník činil. Například přivedl generálního partnera, společnost Kaufland. Předtím Kladno kvůli rozchodu se Sazkou šest let žádného nemělo.

Dále se Jágr dohodami sblížil s Omskem, kde strávil několik let, nebo s Pardubicemi, odkud díky tomu získal zkušeného ruského beka Stěpana Zacharčuka.

Zároveň nevyloučil, že by právě za Pardubice nastoupil v extralize. Teď ale s úsměvem tvrdí: "Nemám na to. Možná by to bylo téma, kdybych se cítil dobře, měl natrénováno a hrál dobře. Nikdo nechce hráče ze čtvrté lajny z druhé ligy."

Dohrávka 8. kola první ligy

Kladno - Jihlava 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)

Branky: 20. Plekanec, 32. Melka, 34. Kubík, 44. M. Filip, 45. Hlava, 48. Frye, 56. Zacharčuk - 2. Lichanec, 7. F. Eliáš, 22. Mácha, 54. Juda, 60. Fronk. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Bez diváků.

reklama