Jágr má potíže s kyčlí, Straka a Průcha skórovali

janc
29. 9. 2007 10:34
Jezdci porazili Islanders 5:2

New York - New York Rangers se v dalším přípravném zápase před začátkém nového ročníku NHL střetli s městskými rivaly - Islander. Utkání budilo velkou pozornost, protože v úterním zápase se obě mužstva nechala strhnout k velké bitce - dohromady sudí udělili 170 minut.

Rangers se museli obejít bez svého kapitána Jaromíra Jágra, který má podle klubového webu naraženou kyčel a vynechá i poslední přípravný duel v sobotu na ledě Philadelphie.

I tentokrát něměli rozhodčí jednoduchou práci. Derby zápasy mezi Rangers a Islander jsou vždy velmi emotivní. Tentokráte diváci viděli čtyři pěstní souboje a vítězstvi Jezdců 5:2.

V sestavě Islanders se na ledě objevilo pouze osm hráčů základní sestavy, ani na lavičce tak nebyli například gólman Rick DiPietro, zkušený Bill Guerin, Mike Comrie, bitkař Chris Simon nebo Miroslav Šatan .

Zápas se rozhodoval ve druhé třetině, kdy na úvodní gól hostí odpověděli brankovou smrští Gomez, Straka a hned dvěma zásahy Shanahan. Brankář Jezdcu Henrik Lundqvist inkasoval ještě jeden gól v závěrečné části hry, český útočník Petr Průcha ovšem v samotném závěru pojistil výhru domácích trefou do prázdné branky.

Vítězstvím 5:2 na Islanders Jezdci přerušili třízápasou sňůru bez vítězství.