reklama

Jágr míří do Calgary. Jeho angažmá v dresu Flames je velmi pravděpodobné, tvrdí zámořští novináři

Jaromír Jágr zřejmě brzy navlékne dres Calgary. Jaromír Jágr zřejmě brzy navlékne dres Calgary. autor: ČTK
Hlavním zájemcem o služby českého hokejového útočníka Jaromíra Jágra v NHL je aktuálně s největší pravděpodobností Calgary.

Calgary - Podle Pierra LeBruna z kanadské televizní stanice vypadají jednání Calgary Flames a agenta Petra Svobody, který Jágra zastupuje, velice nadějně.

Zrovna jsem své kočce řekl, že je šance hrát NHL, vzkázal Jágr přes sociální síť Zrovna jsem své kočce řekl, že je šance hrát NHL, vzkázal Jágr přes sociální síť Čtěte zde

"Zástupci Calgary Flames a Jaromíra Jágra dnes večer jednají. Není jisté, že se to stane, ale je to velmi pravděpodobné," napsal na Twitteru LeBrun v neděli večer zámořského času. Ve hře o služby dosavadního hráče Floridy, který je od 1. července nechráněným volným hráčem, jsou aktuálně podle sportsnet.ca tři kluby včetně St. Louis, o jehož zájmu mluvil minulý týden generální manažer Blues Doug Armstrong.

Pro pětačtyřicetiletého Jágra je pokračování v NHL prioritou. Při čekání na vývoj jednání v NHL původně zvažoval, že nastoupí za prvoligové Kladno, které vlastní. Možnost jeho startu v sobotu proti Přerovu v pátek padla právě na přání zájemců z NHL.

"Pořád probíhají nějaká jednání v NHL. Nepřejí si to ani ty týmy z NHL, abych hrál, takže to musím respektovat. Podle toho, jak to skončí, tak uvidíme dál," řekl Jágr v pátek po tréninku s Kladnem pro ČTK a iDNES.cz.

V minulé sezoně nasbíral v 82 zápasech za Floridu 46 bodů za 16 branek a 30 asistencí. S Panthers mu skončila roční smlouva se základním příjmem čtyři miliony dolarů. Další 1,5 milionu dolarů si vydělal na bonusech. Panthers původně tvrdili, že o Jágra nadále stojí, ale situace se změnila a český veterán je proto nyní při sledování vývoje jednání opatrný.

"Nikdy nevíš. Já jsem taky myslel, že zůstanu na Floridě. Všichni říkali, i ti nejvyšší: 'Jo, je to domluvený.' A půl hodiny před trhem s volnými hráči ti řeknou, že s tebou nepočítají. Kdybych to neslyšel na vlastní uši, tak bych tomu nevěřil. Ale taková je realita," uvedl v pátek.

V neděli se Jágr k aktuálnímu vývoji vyjádřil s nadsázkou na svém twitterovém účtu. Pod vzkaz: "Podívejte, právě jsem své kočce řekl, že je šance hrát v této sezoně NHL", umístil fotku kočky ležící mezi dvacetidolarovými bankovkami.

V NHL Jágr sehrál za Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphii, Dallas, Boston, New Jersey a Floridu 1711 zápasů a připsal si 1914 bodů za 765 branek a 1149 asistencí. Ve 208 duelech play-off nasbíral dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru 201 bodů za 78 tref a 123 přihrávek.

V případě pokračování v NHL může útočit na rekord v počtu zápasů v základní části. K vyrovnání Gordieho Howea chybí Jágrovi 56 utkání.

reklama