reklama

Jágr: Na Karjalu ať Hadamczik povolá mladší

Jaromír Jágr. Jaromír Jágr. autor: Reuters
Jágr si chce dát pauzu a doléčit zranění.

Praha - Jaromír Jágr podle očekávání vynechá listopadový Karjala Cup. Trenér reprezentace Hadamczik chtěl legendu českého hokeje pozvat alespoň na jeden zápas, Jágr se ale rozhodl dát přednost doléčení naražené klíční kosti.

"Nemyslím si, že se toho zúčastním a že by bylo rozumný se znova vracet v tak krátký době zpátky do Čech. Hlavně nejsem ještě stoprocentně zdravej.

Věřím tomu, že by bylo lepší vyzkoušet mladší hráče než čtyřicetiletého hokejistu," řekl Jágr po příletu do Prahy, kde dnes převezme na Hradě od prezidenta Václava Klause medaili Za zásluhy. Hadamczik chtěl Jágra postavit do domácího zápasu proti Švédsku 11. listopadu.

Čtěte také:
Kašpar dal hattrick, Jágr i Hašek po návratu prohráli
Spartak v KHL znovu prohrál. Hašek chyběl, fandil dceři
O MS na Slovensku je zájem. Dokonce i v Afghánistánu

Útočník se zranil v sobotním utkání KHL proti Novokuzněcku. "Zranil jsem se nešťastně druhé střídání, trefil mě protihráč. Pohmoždil jsem si klíční kost, není to vůbec dobrý. Bolí to, ale včera jsem nastoupil, máme hodně zraněných a nemocných, takže jsem musel," vysvětlil Jágr svou účast ve středečním utkání na ledě Nižněkamsku.

Kvůli střevní viróze byl mimo hru i aktuálně nejproduktivnější hráč týmu Roman Červenka, ale ani Jágrův start a asistence porážce 1:3 nezabránila.

Po účasti na slavnostním večeru v den státního svátku při 92. výročí vzniku Československa vynechá Jágr páteční zápas Avangardu v Kazani, pro nedělní utkání s Jekatěrinburgem už s ním trenér Raimo Summanen počítá, i když osmatřicetiletou oporu zranění limituje.

"Je to naraženina. Jak se říká, bolí to někdy víc než zlomenina. Není to příjemný, ale dalo se s tím hrát. Člověk se musí vyhýbat osobním soubojům," prohlásil Jágr.

Hadamczik s Jágrem počítá na MS

Zatím netuší, jak dlouho byl jej mohla poraněná klíční kost limitovat. "Jde o to, jak se cítíš. Doktoři ti můžou poradit, co na to. Že to chce nějakou mast nebo led a čekat, až se to zahojí.

Záleží na tom, jestli jsi schopen snášet bolest a pod tou bolestí hrát. Je potřeba změnit styl hry. Nemůžu jít do všeho, je to těžký," připojil dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru s Pittsburghem a nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Jágr od svého návratu z NHL do Evropy v roce 2008 za národní tým na velkých akcích pravidelně nastupuje. Hadamczik s ním počítá pro mistrovství světa na Slovensku v příštím roce.

"S panem Hadamczikem jsem se bavil dvakrát. Byl se podívat, když jsme hráli v Moskvě proti Dynamu. Mluvili jsme spolu chvíli, asi půl hodiny po zápase. Pak jsme spolu mluvili po telefonu o té akci, co se koná v nejbližších dnech," doplnil Jágr.

Jágr chválí svého krajana a spoluhráče z útoku Červenku, který je s 23 body třetí v produktivitě KHL a s 13 trefami třetí mezi střelci. "Já mu to přeju, pro svoje výkony dělá hrozně moc, trénuje navíc," podotkl Jágr, který zatím ve statistikách zaostává a s 14 body za čtyři trefy a deset přihrávek z 19 utkání je až čtvrtý v bodování týmu za Červenkou, Antonem Kurjanovem a Alexandrem Pěrežoginem.

Sleduje, jak si vede "jeho" Kladno

Sleduje i mateřské Kladno, které zůstává i přes tři výhry z posledních čtyř zápasů ze ztrátou šesti bodů poslední. Po angažmá v Omsku chce zamířit právě do středočeského klubu.

"Tam je to horší, v tašce jsem přivezl tři Rusy," vtipkoval Jágr o postavení kladenských v extraligové tabulce. "Ale ujel jim prostě začátek a všichni víme, že to je víceméně o psychice. Je potřeba trénovat, věřit té cestě a výsledky se dostaví. Ale když trénuješ a nedaří se, tak je frustrující, že nemáš výsledky."

Jágr doufá, že se klub, kde je prezidentem jeho otec, podaří udržet mezi elitou. "Teď nějaké zápasy vyhráli a musí se snažit nějak odlepit zespoda. Je tam dost mladých hráčů, možná ještě mají míň sebevědomí," podotkl Jágr s tím, že by se mu nižší soutěž v Kladně moc hrát nechtělo. "To bych se asi musel rozhodnout jiným způsobem. Zůstat v Rusku anebo jít jinam," dodal Jágr.

reklama