reklama

Jágr: Nejsem kaskadér, Patera by dostal jen směšný plat

Ještě v době výluky si zahráli Patera s Jágrem v jednom útoku. Teď už se jejich cesty rozešly. Ještě v době výluky si zahráli Patera s Jágrem v jednom útoku. Teď už se jejich cesty rozešly. autor: CPA - Eduard Erben
Senzační odchod Pavla Patery z Kladna do Olomouce má podle majitele klubu Jaromír Jágra ekonomické pozadí.

Minsk - Za vším, tedy i za odchodem Pavla Patery z Kladna do Olomouce, jsou peníze. Právě ekonomickými důvody totiž zdůvodnil překvapivý transfer naganského šampiona majitel nyní prvoligových Rytířů Jaromír Jágr.

„Několika hokejistům u nás pokračuje smlouva a ještě není naplněný rozpočet. Nejsme kaskadéři, abychom podepisovali takového hráče (Pavla Pateru) po sestupu do první ligy. Chápu, kolik v Kladně odehrál sezon a vím, že zase nasbíral nejvíc bodů. Jenže to, co jsme mu mohli v tuto chvíli nabídnout, se nám zdálo relativně směšné,“ prohlásil Jágr pro klubový web

„Ještě si zahraje extraligu a trochu mě může těšit, že bude hrát u Jirky Dopity (většinového majitele HC Olomouc), který je můj velký kamarád,“ dodal Jágr na adresu svých bývalých spoluhráčů ze zlatého olympijského týmu.

Kladno shání peníze kde se dá

Faktem je, že kladenský hokej má se získáváním peněz problémy dlouhodobě. A to ještě slavná osmašedesátka přitáhla do klubové kasy peníze od Sazky a Agrofertu, kterým za milionovou podporu pro Rytíře hrála v reklamách.

To ovšem bylo ještě v době, kdy Kladno hrálo extraligu. Nyní, po pádu do 1. ligy, bude shánění sponzorů ještě těžší.

„Mít partnery je daleko těžší, shánět peníze na chod klubu v současné době není žádná legrace a bez významné podpory města nemůžeme fungovat vůbec. Díky Bohu za ní,“ uvedl Jágr.

„Lidé, kteří jen a jen kritizují, si musí uvědomit, že sport je také spojený s byznysem. My třeba za vstupenky vybrali mizivé procento peněz, v tomto se nemůžeme srovnávat s ostatními kluby. Může se namítnout, že za nízkými návštěvami stojí špatné výsledky. Ale diváci nám tolik nechodili ani při výluce NHL a to jsme měli hodně kvalitní mužstvo. Všude jinde bylo vyprodáno,“ dodal dvaačtyřicetiletý hokejista, který bude i příští sezonu hrát v New Jersey.

reklama