reklama

Jágr: Na Světový pohár nepojedu. Ani kdybych nasázel osmdesát gólů

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Milan Kammermayer
Jaromír Jágr, třiačtyřicetiletý útočník Floridy Panthers, v rozhovoru pro zámořskou stanici TSN prohlásil, že se příští rok nezúčastní hokejového Světového poháru.

Praha - Čeští hokejoví fanoušci možná stále chovají v srdci naději, že za rok uvidí legendárního Jaromíra Jágra i na obnoveném Světovém poháru, sám třiačtyřicetiletý matador ale nadále odmítá, že by se očekávané akce chtěl zúčastnit.

"Rozhodně ne. Ani kdybych dal v sezoně osmdesát gólů," prohlásil v úterním rozhovoru pro stanici TSN český veterán ve službách Floridy Panthers.

Na kontě má přitom po prvních dvou zápasech nové sezoně Jágr už trefy dvě. A tak by - čistě teoreticky - mohl při podobné výkonnosti onu metu během sezony naplnit.

Prakticky vzato ale loni putovala Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce do rukou Alexandra Ovečkina za "pouhých" 53 tref a za posledních 15 sezon se žádný ze střelců ani nepřiblížil k sedmdesáti gólům.

Plán hrát do padesáti stále platí

I přes potvrzení konce reprezentační kariéry ale legendární pravé křídlo nadále trvá na tom, že bude hrát hokej do padesáti. Byť to patrně nebude v zámoří, ale třeba v jeho domovském Kladně.

"V tomhle jsem si zcela jistý. Pokud se nezraním, budu do padesáti hrát. Ale v NHL to asi nebude, ta je na to příliš náročná," tvrdí Jágr. "Ale třeba na Kladně ano, tam můžu hrát kolik minut chci, protože mě jako majitele nikdo nemůže vyhodit," dodal se svým typickým humorem.

Dvojnásobný šampion Stanley Cupu také připustil, že i z důvodu jeho vyššího věku a pouze jednoletých kontraktů nyní může přijít konec kariéry v zámoří v podstatě po první nepovedené sezoně.

"Já jsem ale vždycky jednoletou smlouvu chtěl, dává mi motivaci se víc snažit," tvrdí Jágr. "Ale na druhou stranu vím, že stačí jeden nepovedený rok a končím."

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama