Jágr nebodoval, ale Florida s Dallasem vyhrála

28. 9. 2015 7:46
Florida s útočníkem Jaromírem Jágrem v sestavě zvítězila v přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě Dallasu 4:2. V dresu poražených si připsal asistenci útočník Radek Faksa, který se bodově prosadil jako jediný ze čtyř českých hráčů v nedělním programu.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Floridy s útočníkem Jaromírem Jágrem v sestavě zvítězili v přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě Dallasu 4:2. V dresu poražených si připsal asistenci útočník Radek Faksa, který se bodově prosadil jako jediný ze čtyř českých hráčů v nedělním programu.

Faksa přihrál ve 36. minutě na gól Travise Moena při vyrovnání na 2:2. Jednadvacetiletá třináctka draftu z roku 2012 si ve třetím vystoupení v letošní přípravě připsala první bod. Z výhry se ale radovala Florida, protože v 56. minutě rozhodl Connor Brickley a 17 sekund před koncem se trefil při power play do prázdné branky Derek MacKenzie.

Třiačtyřicetiletý Jágr po dvou asistencích v úterním domácím duelu s Dallasem (3:2) tentokrát vyšel naprázdno a připsal si i dva záporné body za účast v bilanci plus/minus.

Winnipeg s obráncem Janem Košťálkem musel strávit debakl na ledě Minnesoty 1:8, na němž se podílel čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Matt Dumba. Carolina s útočníkem Andrejem Nestrašilem vyhrála v St. John's nad Ottawou 2:1.

Přípravné zápasy před NHL:

Carolina - Ottawa 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) - hráno v St. Johns
Branky: 12. McGinn, 56. Slavin - 25. Prince.

Minnesota - Winnipeg 8:1 (4:0, 3:0, 1:1)
Branky: 19. a 35. Dumba, 4. Niederreiter, 11. Ch. Coyle, 14. Mikael Granlund, 25. M. Koivu, 31. Parise, 50. Brodin - 53. Perreault.

Dallas - Florida 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
4. Janmark, 36. Moen (Faksa) - 15. J. Jokinen, 32. R. Smith, 56. Brickley, 60. D. MacKenzie.

Colorado - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
22. Barrie - 14. Mersch, rozhodující sam. nájezd D. Brown.