reklama

Jágr vynechá další zápas, nenastoupí ani do nočního duelu s Anaheimem

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Absence Jaromíra Jágra se začínají kupit. Nejprve nebyl nominován k zápasu s Los Angeles, pak vynechal dva tréninky a dnes nejspíš nebude hrát znovu.

Calgary - Jaromír Jágr s nejvyšší pravděpodobností vynechá další zápas Calgary Flames. Pětačtyřicetiletý český hokejista se neobjevil na dnešním rozbruslení a podle kanadského novináře stanice Sportsnet Johna Shannona nenastoupí ani v nočním duelu s Anaheimem. 

Jágr vynechal osm z posledních třinácti utkání Calgary a v zámoří sílí spekulace o jeho budoucnosti. O té se původně mělo rozhodnout už v pátek, kdy se k němu měl vyjádřit trenér Glen Gulutzan, ten ale nakonec prohlásil, že český forvard má lehké zranění v dolní polovině těla. 

Podle dalšího zámořského experta Boba McKenzieho by se ale o Jágrově budoucnosti mohlo rozhodnout v nejbližších dnech. Ve hře je jak odchod z NHL (a možný start na olympiádě) i případný trejd. V posledních hodinách se na přitom na sociálních sítích Jágrovo jméno často spojuje s návratem do Pittsburghu. 

Jágr každopádně neprožívá dobrou sezonu, o které sám tvrdí, že patrně bude jeho poslední v NHL. Za Calgary odehrál v první polovině sezony jen 22 zápasů, v nichž zaznamenal jednu branku a šest asistencí. Povětšinou navíc nastupoval ve třetí či čtvrté formaci. 

reklama