reklama

Omsk chtěl podepsat Jágra a přichystat mu rozlučku, KHL byla proti. Ve hře je výjimka

Jaromír Jágr, první den v Kladně po návratu z Calgary. Jaromír Jágr, první den v Kladně po návratu z Calgary. autor: Jakub Plíhal
Dočká se Jaromír Jágr zápasové rozlučky v ruském Omsku?

Praha - Hokejový útočník Jaromír Jágr by měl v příští sezoně hrát první českou ligu za kladenské Rytíře, které vlastní.

Rýsovala se ovšem ještě jedna dohoda. Jágra chtěl na jedno utkání podepsat ruský Avangard Omsk, který ale posléze zjistil, že taková smlouva je proti regulím Kontinentální ligy. Agentuře R-Sport to prozradil prezident ruského klubu Maxim Sušinskij.

Jágr strávil v Omsku část výluky NHL ze sezony 2004/05. Za Avangard hrál také v letech 2008 až 2011, kdy navíc nosil kapitánské céčko. Patřil k oblíbencům tamních fanoušků. 

Že Jágrova zápasová rozlučka v Rusku neproběhne, ještě není jisté. Šéf KHL Dmitrij Černyšenko prohlásil, že Omsk nepodal ohledně speciální smlouvy oficiální žádost. Je možné, že slavný Čech dostane výjimku.

Zdá se, že někdejší megastar pomalu míří do "rozlučkové" fáze svojí kariéry. V minulé sezoně Jágr na poslední chvíli pronikl do NHL, ale v Calgary se mu kvůli častým zraněním nedařilo. Ve 22 zápasech nastřádal 7 bodů (1+6). Zdravotně do pořádku se chtěl dát na Kladně, kam v průběhu ročníku odešel, ale nepodařilo se mu to.

V dresu Rytířů by měl ale pokračovat. Svůj klub chce vytáhnout z druhé nejvyšší soutěže do extraligy.

reklama