reklama

VIDEO Jágr opět přepisoval tabulky, zastínil ho však Brodeur

Martin Brodeur a Jaromír Jágr. Sejdou se tyto legendy v jednom dresu i v příští sezoně? nhl.com
Legendární brankář Martin Brodeur reálně uvažuje o konci kariéry.

New Jersey - Dost možná to bylo poslední představení legendárního gólmana Martina Brodeura v NHL, i proto se hala Prudential Center v New Jersey naplnila na poslední zápas letošního ročníku až po strop. A přestože Devils o play-off definitivně přišli už minulý týden, fanoušci konec sezony oslavovali.

S jedenačtyřicetiletým Brodeurem, kterého teď čeká rozhodnutí, zda ukončit kariéru, nebo ještě na rok podepsat jinde, se fanoušci loučili po více než dvaceti společných letech, třech Stanley Cupech a čtyřech Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře ligy.

A jejich Marty je v zápase, ve kterém Devils porazili Boston 3:2 (dva góly vstřelil Marek Židlický), nezklamal. Více čtěte ZDE.

Hořkosladký konec sezony

Brodeur v zápase chytil šestnáct střel a možná naposledy si ze svého brankoviště užíval aplaudování domácích fanoušků. “Co on dokázal, už podle mě nikdo jiný nezopakuje. Být dvacet let na vrcholu v pozici gólmana, to se dá přirovnat možná tak k úspěchům Wayna Gretzkyho,” chválil po zápase svého jedenačtyřicetiletého kolegu Jaromír Jágr.

O toho byl tentokrát v šatně výjimečně menší zájem, za což si ho dobírali i mladší spoluhráči. “Dneska je středem pozornosti Marty,” smáli se, když procházeli kolem jeho oblíbeného místa v rohu. Jágr ale Brodeurovu slávu tentokrát krást nehodlal, přestože i pro něj byl zápas výjimečný. Díky asistencím na góly Zajaca a Židlického v historických tabulkách nahrávačů předběhl legendárního Gordieho Howa a zároveň v počtech bodů dohnal Steva Yzermana.

“O tom ani nevím, ale jsem rád,” smál se po připomínce jednoho z novinářů, dál se ale věnoval Brodeurovi, pro kterého má jen slova chvály. “On je především skvělý člověk, možná ještě lepší, než jaký je brankář. A to se překonává hodně těžko,” prohlásil s respektem.

Proti Brodeurovi nastupoval většinu kariéry jako protihráč, ať už to bylo za Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Dallas, Boston nebo Philladelphii. “Měl jsem možnost s ním mluvit už dřív během Utkání hvězd, ale pořádně jsem ho poznal až letos a musím říct, že veškeré ty úspěchy si zaslouží, a já mu je ze srdce přeju,” řekl.

O budoucnosti a MS mlží

Když Jágr před sezonou podepsal s Devils roční smlouvu, asi nechtěl ani pomyslet na scénář, že s týmem skončí už po základní části. Jenže Devils nezvládli klíčovou část ročníku a teď si mohou jen sypat popel na hlavu. “Letos nám ujel vlak už na začátku sezony. Měli jsme problémy v útoku, nedávali jsme góly. Navíc jsme prohráli všechny nájezdy,” říkal Jágr.

Brzký konec sezony je podle něj jedinou černou kaňkou na letošním ročníku. V New Jersey byl spokojený. Se zázemím, se spoluhráči, i s fanoušky. Ti mu teď v posledním zápase sezony hlasitě ukázali, že ho chtějí pro příští rok zpět. “Je pro nás výhodou, že hrajeme ve městě, kde nejsme pod takovým tlakem. Navíc tu máme skvělou partu, jediná škoda, že jsme neudělali to play-off,” hodnotil Jágr sezonu.

V létě, kdy se stane volným hráčem, bude moct Jágr podepsat kdekoliv, sám už ale několikrát nastínil, že by rád zůstal u Devils. “Musím počkat, jaký budou mít v klubu zájem, ale mě se tady líbí. V mém věku je navíc lepší už týmy tolik nestřídat,” řekl nejprve anglicky pro domácí novináře a pak i česky, a dodal: “Musíš si vždycky tak dvacet zápasů zvykat na spoluhráče.”

Vzhledem k brzkému konci sezony má teď Jágr dostatek času připravit se na květnové mistrovství světa, pokud se tedy nakonec rozhodne jet. Svou účast ještě trenéru Růžičkovi nepotvrdil a nechce se o ní zatím bavit ani s médii. “Nechte se překvapit,” prohodil s úsměvem při odchodu s šatny. Chvíli před ním ji opustil, možná naposledy, i Brodeur.

reklama