reklama

Jágr: Petra hokeji rozumí víc než já, protože má hokejistu

Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo. Jaromír Jágr přiznal, že poprosí Petru Kvitovou o radu, aby se mu zase dařilo. autor: Tomáš Liška
I když se jemu, ani hokejistům New Jersey v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku.

Praha - I když se jemu, ani hokejistům New Jersey Devils v NHL v poslední době vůbec nedaří, je Jaromír Jágr alespoň rád za svou kamarádku Petru Kvitovou, která byla v pondělí podruhé v kariéře vyhlášena Sportovcem roku

V telefonním rozhovoru novinářům přiznal, že si od ní nechá poradit, protože i hokeji prý rozumí víc než on. Poukázal tak na fakt, že přítelem Kvitové je od léta hokejista prvoligového Prostějova Radek Meidl.

"Asi si nechám od Petry poradit, jak mám hrát. Ona teď navíc hokeji rozumí víc než já, ví o něm úplně všechno, protože chodí s hokejistou. Konečně si vybrala správnýho chlapa," smál se dvaačtyřicetiletý hokejista.

Napíšete stejně jako před třemi lety Petře gratulaci k tomu, že byla opět zvolena Sportovcem roku?
Teď už je to zbytečné, ona už ví, jak má vyhrávat. SMS s gratulací jí proto psát ani nebudu, teď je naopak čas to otočit a čekám na esemesku od Petry, abych se rozjel. Potřebuju od ní prostě nastartovat (smích). Všichni sportovci vědí, jak je to frustrující. Doufám, že se to otočí.

Vy sám jste se v roce 2005 stal posledním mužským vítězem této ankety. Jak ženskou nadvládu nad českým sportem vnímáte?
Já Sportovec roku asi už nikdy nebudu, Honza Železný (ambasador České sportovní) už taky ne. Jsem proto rád, že to vyhrál někdo z týmu pana Černoška (Miroslava, majitele České sportovní). Petře fandím, stejně jako ostatním českým holkám, protože se mi tenis líbí a rád se na něj chodím dívat.

Půjdete se stejně jako loni podívat v květnu na Spartu, kde bude opět hrát například i Lucie Šafářová?
Když budu v Česku a nebudu muset sbírat míčky, rád se v květnu přijdu na Spartu zase podívat. 

Stihl jste vůbec sledovat finálový zápas českých tenistek ve Fed Cupu proti Německu?
Holky jsem ve finále Fed Cupu samozřejmě sledoval a nebylo pro mě žádné překvapení, že vyhrály. Děvčata jsou nejlepší na světě, v současné době nemají žádnou konkurenci. 

Pojďme k vám. Jaké to je, překonávat každým zápasem nějaký historický milník, když se vašemu týmu v posledních zápasech vůbec nedaří?
Na jednu stranu je to příjemná věc, ale zajímá mě kolektivní výkon a zábava ze hry. V poslední době ji na naší hře moc nenacházíme a je frustrující jít zápas od zápasu a pořád prohrávat.

reklama