Jágr překazil Brodeurovi oslavy. Mohl mít výhru č. 500

15. 11. 2007 7:08
Brodeur mohl vychytat 500. vítězství, Jágr byl proti
Jaromír Jágr z New York Rangers
Jaromír Jágr z New York Rangers | Foto: Reuters

Newark - New Jersey hostilo ve středečním zápase NHL New York Rangers. Kdyby vyhrálo,  jeho brankář Martin Brodeur by se dostal do elitního klubu těch, kteří vychytali 500 vítězství.

Jezdci z New Yorku mu však tuto radost nedopřáli. Nejvíc proti byl český útočník Jaromír Jágr.

Utkání začalo originálně. Hned po 35 vteřinách se trefil Jamie Langenbrunner, pravé křídlo domácích. Za pouhých 50 vteřin vyrovnal nováček NHL Nigel Dawes.

Na další branku pak diváci čekali až do začátku druhé třetiny. Když z ní uběhla minuta, nahrál Jaromír Jágr jednadvacetiletému mladíkovi Brandonu Dubinskymu a ten poslal Rangers znovu do vedení. Byl to teprve jeho druhý gól a třetí bod sezony.

Půl minuty před druhou sirénou překonal v přesilovce potenciálního oslavence Brodeura sám Jaromír Jágr. Přihrávali mu Scott Gomez a Michal Rozsíval. Nakonec se jednalo o vítězný gól.

Česká hvězda toho v prostřední části stihla opravdu hodně. Kromě branky a asistence ještě dvakrát seděla na trestné lavici, což nebývá obvyklé.

Na začátku třetí třetiny již Martin Brodeur věděl, že z oslav sejde. To když svou první trefu v NHL zaznamenal Marc Staal a hosté vedli už 4:1. Ve 48.minutě uzavřel skóre zápasu svou druhou brankou Jamie Langenbrunner, asistenci si připsal i český obránce Karel Rachůnek.

Jaromír Jágr byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

"Tolik zápasů se mu proti nám povedlo," říkal podle stránek nhl.com Jágr na adresu Brodeura. "Miluje hrát proti Rangers. Je proto pěkné ho trochu usadit."

Více o Martinu Brodeurovi čtěte zde

Hemský byl jediný, kdo se trefil

Netradiční průběh měl zápas Vancouveru s Edmontonem. V normální hrací době skončil fotbalovým výsledkem 0:0. Ani v prodloužení branka nepadla. Rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. V nich vzal vše do svých rukou český útočník Aleš Hemský.

V rozstřelu hraném na tři pokusy na obou stranách jel až jako poslední, trefil se jediný. Edmonton mohl slavit vítězství 1:0.

Na samostatné nájezdy došlo i v zápase Dallasu se San Jose. O výhře hostů 4:3 rozhodl dvacetiletý nováček soutěže Devin Setoguchi.

Představení z opačného soudku viděli fanoušci Tampy Bay v duelu s Carolinou. Po bezbrankové první třetině vyhrála Tampa Bay druhou část 5:0. Pátý gól vsítil 42 vteřin před sirénou český centr Václav Prospal.V závěrečném dějství padlo na obou stranách po jedné brance a domácí vyhráli 6:1.

Columbus po čtyřech prohrách v řadě konečně  zase poznal, jaké to je, když se vyhraje. Na svém ledě zdolal Chicago 4:2. U druhého gólu Columbusu asistoval David Výborný, u druhé trefy Chicaga Robert Lang.

New Jersey - New York Rangers 2:4
Columbus - Chicago 4:2
Tampa Bay - Carolina 6:1
Dallas - San Jose 3:4 SN
Vancouver - Edmonton 0:1 SN