Češi zářili. Jágr má dvě asistence, Dvořák vystřílel výhru

9. 4. 2013 6:16
Jaromír Jágr přispěl dvěma asistencemi k výhře Bostonu nad Carolinou 6:2.
Jaromír Jágr nasbíral ve třech zápasech za Boston tři kanadské body
Jaromír Jágr nasbíral ve třech zápasech za Boston tři kanadské body | Foto: ČTK

Praha - Dvěma asistencemi přispěl Jaromír Jágr k vysoké výhře Bostonu nad Carolinou 6:2. Jednačtyřicetiletý útočník tak ve třech duelech po svém příchodu z Dallasu zaznamenal tři kanadské body, v této sezoně jich má zatím na kontě 29.

Česká hvězda byla u gólů v první třetině, kdy si Bruins vytvořili klíčový tříbrankový náskok. Další trefy přidali domácí hráči po přestávce, Huricanes snížili až v závěrečné dvacetiminutovce.

Jágr hrál ve druhé formaci s novými spoluhráči Bradem Marchandem a Gregory Campbellem. A přestože měli za sebou jen jeden společný trénink, vstřelili dva góly.

"Odehráli jsme dobrý zápas. všechno nám pěkně klapalo," liboval si kouč Bostonu Claude Julien.

Rovnou čtyřicítkou zákroků se blýsknul explzeňský brankář Tuukka Rask, jenž za svá záda propustil pouze dva kotouče.

Dvořák zařídil výhru Anaheimu

Dvě gólové přihrávky si připsal také Roman Horák z Calgary. Úvodní trefu utkání na ledě Colorada zařídil Roman Červenka. Flames vyhráli 3:1.

Nejlepší český výkon této noci však předvedl Radek Dvořák. Díky jeho dvěma gólům porazil Anaheim 2:1 Edmonton, český útočník se stal první hvězdou zápasu (video zde)

Šestatřicetiletý forvard nejprve bekhendovou dorážkou v 18. minutě otevřel skóre a ve 48. minutě přidal do odkryté branky vítěznou trefu.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. a 18. Marchand (na obě Jágr), 4. Peverley, 24. Ference, 31. Caron, 57. Horton - 51. Dwyer (Tlustý), 51. Bowman. Střely na branku: 36:42. Diváci: 17.565.

Toronto - NY Rangers 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 40. a 50. Kessel, 12. Van Riemsdyk, 32. O´Byrne - 35. a 43. R. Nash, 49. Stepan. Střely na branku: 28:34. Diváci: 19.437.

Colorado - Calgary 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 22. B. Malone - 31. Červenka (Horák), 37. Cammalleri (Horák), 57. Tanguay. Střely na branku: 40:34. Diváci: 13.444.

Anaheim - Edmonton 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 18. a 48. Dvořák - 42. Schultz. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.148.

Vancouver - Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Kesler, 59. Hamhuis. Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.910.

5. San Jose 38 20 7 11 98:94 47
6. Minnesota 38 22 2 14 103:97 46
15. Colorado 39 12 5 22 90:124 29

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.