Jágr přihrával, Tlustý střílel. Rytíři porazili Vítkovice

26. 10. 2012 19:56
Litvínov si doma poradil se Slavií, dva góly vstřelil veterán Ručinský.
Jiří Tlustý a Jaromír Jágr. Jejich spolupráce přinesla Rytířům dva góly.
Jiří Tlustý a Jaromír Jágr. Jejich spolupráce přinesla Rytířům dva góly. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Tlustý dvě branky, Jágr dvě asistence, Plekanec gól. Kladenští Rytíři přerušili sérii porážek a v utkání 16. kola hokejové extraligy na domácím ledě přehráli Vítkovice 4:1.

K výhře Středočechů výrazně přispěly posily ze zámořské NHL. Dvě branky vsítil Jiří Tlustý, kterému pokaždé asistoval uzdravený Jaromír Jágr.

Hosté zvládli ve 24. minutě vyrovnat gólem Rudolfa Huny na 1:1, jenže o pár minut později dal rozhodující branku obránce Ivan Majeský.

Výsledek pečetil při závěrečné power play Vítkovic střelou do prázdné branky Tomáš Plekanec.

Kladno porazilo Vítkovice podruhé v sezoně stejným výsledkem a v tabulce se posunulo na třetí příčku před Třinec.

Plzeň otočila zápas v Pardubicích

Na čele extraligy zůstává Plzeň. Indiánům se povedl vynikající obrat na ledě obhájců titulu v Pardubicích.

Domácí perníkáři vedli po dvou třetinách 3:1, jenže v závěrečné části Milan Gulaš a Tomáš Slovák vyrovnali.

O bodu navíc musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější hosté, jmenovitě Gulaš.

Skóre otáčela také Kometa Brno, která doma v souboji o druhé místo tabulky přivítala třinecké Oceláře.

Hosté vedli po první třetině 2:0, jenže nakonec prohráli 3:5. Nic platný jim nebyl ani jubilejní dvacátý gól nejlepšího kanonýra ligy Martina Růžičky.

Dvě branky vítězů dal Jakub Koreis, a svěřenci kouče Zdeňka Venery tak i v sedmém domácím zápase udrželi neporazitelnost.

Kometa se navíc přiblížila na rozdíl jediného bodu vedoucí Plzni a má dva zápasy k dobru.

Tygry srazil hattrickem Kotalík

V dalším utkání zdolal Litvínov pražskou Slavii 4:2. Dvěma brankami se na tříbodovém vítězství podílel zkušený veterán Martin Ručinský. Dvakrát se trefil i jeho spoluhráč Viktor Hübl.

Na domácím ledě se vůbec nedaří Liberci. Bílí Tygři to potvrdili v utkání proti Českým Budějovicím, ve kterém inkasovali krutý debakl 2:6.

K bodovému zisku nepomohla Liberci ani zámořská posila Wayne Simmonds, přestože přihrál na první gól utkání Petru Nedvědovi a druhý sám dal, když ze trestného střílení vyrovnával na 2:2.

Jenže potom už stříleli pouze hosté. Hattrickem a jednou asistencí se blýskl Aleš Kotalík, bilanci 1+3 zaznamenal Ladislav Kohn a trefil se také Milan Michálek.

Na ledě soupeře uspěl také Zlín, který vyhrál v Karlových Varech 4:2.

Energie vedla už po třech minutách 2:0 a dlouho to vypadalo na její triumf. Až ve 38. minutě snížil Ondřej Veselý a třetí třetina už jasně patřila Beranům. Trefili se zkušení Jaroslav Balaštík, Petr Leška a Petr Čajánek.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Tlustý (Jágr), 29. Majeský (Kuchejda), 39. Tlustý (Patera, Jágr), 60. Plekanec (Eberle, Černošek) - 24. Huna (Šedivý, Barinka). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Ondráček, Bádal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4173.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, Macholda, Mocek, J. Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Valský, Melka, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Vítkovice: Málek - Malík, Voráček, Sloboda, Rehák, Štencel, Barinka - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Kucsera, M. Hlinka, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:2
(1:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Hübl (Lukeš), 30. Ručinský (J. Černý, Baláž), 32. Hübl (Lukeš), 36. Ručinský (J. Černý) - 37. Hertl (Tomica), 57. Krenželok z trestného střílení. Rozhodčí: Blecha, Homola - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4385.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, K. Černý, Zeman, Gula, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Trávníček, Hanzl - Baláž, J. Černý, Ručinský - Bojer, Jurčík, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Slavia: Furch (32. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Poletín, Žejdl (30. Pospíšil). Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:4 po sam. nájezdech
(2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (Hemský, Kolář), 11. Somík (Beech, Bartek), 39. T. Zohorna (Somík) - 6. Dvořák (Martin Straka), 45. Gulaš (Vlasák, Balej), 50. Slovák (Jan Kovář), rozhodující sam. nájezd Gulaš. Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8734.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, V. Kočí, Ďaloga - Hemský, Krejčí, Kousal - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Starý, Semorád, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Hollweg, Kašpařík - Schleiss, Havlíček, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 2:4
(2:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. D. Nosek (Kumstát, Pech), 3. MacDonald (Skuhravý) - 38. Veselý (Matějíček, Tesařík), 45. Balaštík (Linhart, Hamrlík), 55. Leška (Kubiš, Matějíček), 60. Čajánek (Linhart, Melenovský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 3085.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, D. Kohn, J. Látal, Kloz, Gřegořek, MacDonald, D. Nosek, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Kubiš, Leška, Holík - Honejsek, Čajánek, Veselý - Balaštík, Melenovský, Čech - Ondráček, Šlahař, Okál. Trenéři: Vlach a Jurík.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Bičánek (Žižka, J. Svoboda), 31. Koreis, 37. Koreis (Dlouhý, Valach), 44. Divíšek (Bičánek), 49. J. Svoboda (Divíšek) - 16. Orsava (Peterek, Adamský), 17. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 38. Varaďa (Orsava). Rozhodčí: Minář, Stricker (Švýc.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Trvaj - Švrček, Bičánek, M. Hruška, Malec, Žižka, Valach, Valábik - J. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Erat, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - M. Hořava, Dočekal, Koreis - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Nedvěd (Simmonds), 28. Simmonds z trestného střílení - 19. Kotalík (L. Kohn, Šimánek), 24. Podlešák (Mertl), 39. Kotalík (Jank), 47. L. Kohn (Kotalík), 55. M. Michálek (L. Kohn, Ptáček), 59. Kotalík (Šimánek, L. Kohn). Rozhodčí: Wagner, Hribik - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 4522.

Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Derner, Havíř, Výtisk, Čakajík, Kajínek - Víšek, Filippi, Kudrna - Stewart, Nedvěd, Simmonds - Vlach, Dušek, Bulíř - Špaček, Galamboš, Bárta - Kica. Trenéři: Jelínek, Pešán a Kapoun.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Prokop - L. Květoň, Hanzal, M. Michálek - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - Podlešák, Mertl, Dej - Suja, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

1. HC Škoda Plzeň 16 8 4 2 2 53:38 34
2. HC Kometa Brno 14 9 2 2 1 50:33 33
3. Rytíři Kladno 16 9 0 2 5 46:34 29
4. HC Oceláři Třinec 16 8 2 0 6 59:44 28
5. PSG Zlín 16 7 2 2 5 38:41 27
6. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 17 7 1 3 6 52:51 26