Jágr psal historii. Poprvé prohrál první zápas v novém klubu

4. 10. 2013 3:28
Jaromír Jágr má za sebou soutěžní premiéru v dresu New Jersey Devils.
Zklamaný Jaromír Jágr.
Zklamaný Jaromír Jágr. | Foto: Repro TV

New York - Nepovedenou premiéru v dresu New Jersey Devils zažil český hokejový útočník Jaromír Jágr. Nejproduktivnější Evropan historie NHL se stejně jako jeho spoluhráči neprosadil na ledě Pittsburghu Penguins a "Ďáblové" tak derby prohráli 0:3.

Zprávu z ostatních zápasů si můžete přečíst ZDE.

Pro slavnou osmašedesátku tak jde o nejhorší start v novém působišti. V Pittsburghu, Washingtonu, NY Rangers, Philadelphii, Dallasu i Bostonu zažil vždy vítěznou premiéru, navíc se pokaždé alespoň jednou bodově prosadil.

Devils zápas na ledě rivala vůbec nevyšel

Jedna střela na branku, třiadvacet střídání, 15:40 minuty strávených na ledě, což je druhé nejnižší číslo u elitních útočníků Devils z prvních dvou formací. Toť statistika Jaromíra Jágra při prvním zápase v novém dresu, již čtvrtém po návratu do zámořské ligy před dvěma lety.

Hokejová legenda, která nastoupila v jedné formaci se zkušeným Travisem Zajacem a mladíkem Adamem Henriquem, ale nebyla jediná, která se na ledě Pittsburghu trápila. Špatně totiž zahrálo celé mužstvo, včetně gólmana Coryho Schneidera, který nahradil v brance po zemřelém otci truchlícího Martina Brodeura.

A právě na vrub Schneidera jde první gól zápasu, který v 10. minutě vstřelil Chad Kobasew. Ten dorazil do sítě kotouč, který před sebe hostující brankář vyrazil po slabé střele Brandona Suttera. Chvíli poté se ke své jediné střele v zápase dostal i Jágr, leč kotouč nedoputoval ani k Fleurymu v brance "Pens".

Jágr se neprosadil, domácí Crosby ano

Naopak udeřilo na druhé straně - ve 13. minutě dostal kotouč na levé křídlo Sidney Crosby a ten svou oblíbenou střelou zápěstím na vzdálenější tyč nedal Schneiderovi šanci. Následně dostali hosté výhodu přesilové hry a na ledě se sešlo české trio Patrik Eliáš-Jaromír Jágr-Marek Židlický. Se svými parťáky ale nic kloudného nevymysleli.

V závěru úvodní třetiny se ještě poprali Tanner Glass s Ryanem Clowem a chvíli to ve druhé části vypadalo, že vyhraná bitka Cloweho spoluhráče nakopne, do kloudné šance se ale hosté vlastně ani nedostali, zatímco domácí neustále hrozili z brejků.

Jágr a spol. hrají znovu již v noci na sobotu

V posledním dějství se přece jen "Ďáblům" podařilo soupeře přitlačit, jenže Zajac po přihrávce Jágra trefil jen tyč a s následnou akcí dvojice Loktionov-Brunner si zázračně poradil Fleury. A tak opět udeřilo na druhé straně kluziště, když jeden z brejků dotáhl do gólové tečky Adams.

Hosté už ani přes fakt, že na posledních 35 vteřin hry dostali výhodu přesilovky, s výsledkem nic udělat nedokázali. Na přemýšlení o nedostatcích ale nebudou mít svěřenci kouče Petera DeBoera příliš času, již za necelých 24 hodin je čeká domácí duel s NY Islanders.