reklama

Jágr půjde na ČT4 až po Horníkovi a ze záznamu. Kvůli Nově

Jaromír Jágr má smůlu. V televizi půjde až ze záznamu, přednost má Horníkův Chomutov Jaromír Jágr má smůlu. V televizi půjde až ze záznamu, přednost má Horníkův Chomutov autor: Aktuálně.cz
Víme, proč ČT vysílá živě pohár Chomutov-Plzeň a zápas s Jágrem až poté ze záznamu

Praha - Sportovní národ šílí z návratu Jaromíra Jágra na český led, 02 Arena bude dnes večer na extraligovém zápase Kladno-Pardubice (18.15) určitě našlapaná. Deník Aktuálně.cz z něj přinese online reportáž.

Jenže televizní divák si Jágrovy kousky vychutná až ze záznamu. Diváci ČT4 ho uvidí až po skončení duelu fotbalistů třetiligového Chomutova s Viktorií Plzeň v Poháru České pošty.

Že je to bizarní, když přednost před sportovní show nejlepšího Evropana v historii NHL dostal tým, kde dělá ředitele Ivan Horník, hvězda někdejší korupční aféry?

Česká televize je v tom nevinně, na středu má totiž hokejové právo první volby Nova, která si pro svůj kanál Fanda vybrala extraligový zápas Plzeň-Liberec.

Nova: Jágr bude příště, teď jsme vybrali jinak

"Je to tak, vybrali jsme Plzeň-Liberec, protože prostor musí dostat i jiné kluby. Ale Jaromíra Jágra si naši diváci také užijí: v následujících třech týdnech budeme zápasy jeho Kladna vysílat dokonce třikrát," říká Marek Kindernay, šéf Nova Sport a Nova Fanda.

Ten zároveň podotýká, že výběr zápasů se prováděl v předstihu, ještě v době, kdy nebylo jasné, že se hokejisté z NHL v extralize objeví.

"Právo první volby na středu má Nova, ta si vybrala Plzeň-Liberec. My na jednu stranu chceme divákům ukázat Jágrův zápas proti Pardubicím, zároveň ale platí pravidlo, že nesmíme vysílat hokejový živý přenos proti jejich přímému přenosu z extraligy," vysvětluje Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT4 Sport.

"Proto jsme vsadili na variantu se záznamem Jágrova utkání od 20,30, tedy po skončení zápasu Poháru České pošty ve fotbale," dodává Ponikelský.

Horníkův Chomutov je "v kurzu"

"Live" tedy dnes na ČT4 poběží od 18 hodin fotbalistů Chomutova s náhradníky Viktorie Plzeň.

Západočeský klub už totiž avizoval, že tentokrát dá nejspíš příležitost hráčům širšího kádru, aby si reprezentanti či zdravotními problémy sužovaný matador Pavel Horváth v nabitém programu odpočinuli.

Horníkův Chomutov si na nezájem z Prahy nemůže stěžovat. Nový stadion, postavený z prostředků Evropské unie, tam v létě přijela otevřít pražská Sparta, teď odtamtud veřejnoprávní televize vysílá pohárový mač s Plzní.

A v květnu se právě v Chomutově bude hrát finále Poháru České pošty. Horníkově klubu už to přiklepl Peltův výkonný výbor FAČR.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama