reklama

Jágr: S Hadamczikem to bylo jako s Bílkem

Jaromír Jágr a Alois Hadamczik. Jaromír Jágr a Alois Hadamczik. autor: ČTK
Podle útočníka Jaromíra Jágra nepanovaly v české hokejové reprezentaci v Soči žádné rozpory. Atmosféru ohledně Aloise Hadamczika pak přirovnal k nedávné situaci okolo fotbalového kouče Michala Bílka.

Newark - Podle útočníka Jaromíra Jágra nepanovaly v české hokejové reprezentaci na olympijském turnaji v Soči žádné rozpory. Třaskavou atmosféru ohledně kouče Aloise Hadamczika, která vyvrcholila v pondělí jeho rezignací, přirovnal k nedávné situaci okolo národního týmu fotbalistů, kde byl prakticky neustále pod palbou kritiky Michal Bílek.

"Víte, jak to v naší zemi chodí. Ve fotbalu byl trenér kritizován médii a fanoušky. A teď jsme to tu měli znovu v hokeji," řekl Jágr deníku Star-Ledger. "Je to jedna z věcí, která se prostě stala. Je třeba najít nějakého viníka. Ale vypadá to, jako kdyby byl viníkem vždy on," připomněl Jágr dlouhodobou kritiku či její náznaky směrem k Hadamczikovi.

"Nebylo to jen o této olympiádě. Bylo to tu poslední tři až čtyři roky. Ta samá situace byla ve fotbalu poslední tři roky," připomněl Jágr nelehkou pozici Michala Bílka. "V týmu nebyl problém, nebyla nijak špatná atmosféra. Myslím, že jsme hráli i dobře, i když třeba ne tak, aby to stačilo na zlato," prohlásil Jágr.

Jedno vítězství mohlo všechno změnit

Domnívá se, že vše se mohlo v dobré obrátit s jedním vydřeným povedeným zápasem. "Podívejte se na Kanadu," připomněl úspěšné obhájce olympijského zlata, kteří se přes dobrý výkon hodně nadřeli už ve čtvrtfinále proti Lotyšsku a postup zachraňovali vítěznou trefou v samém závěru. "Nehráli dobře po celý turnaj, ale zlepšovali se zápas od zápasu a vždy našli cestu, jak vyhrát. Je to často o jednom utkání," podotkl Jágr.

Zopakoval, že by rád viděl na střídačce reprezentace více trenérů s rovnocennými kompetencemi a zodpovědností. "Podívejte na USA a Kanadu. Také tam byli schopní vzít nejlepší trenéry a postavit je na střídačku společně. Na jednoho člověka je tam toho hrozně moc. Nemyslím ale, že na to u nás dojde, protože liga s národním týmem moc nespolupracuje a kluby by trenéry neuvolnily," domnívá se Jágr.

reklama