Jágr se trefil počtvrté v řadě, Dallas ale dostal sedm gólů

26. 3. 2013 6:17
Michael Frolík a Martin Havlát ukončili v zámořské NHL dlouhé čekání na gól.
Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr. | Foto: Reuters

New York - Jaromír Jágr v zámořské NHL potvrdil vynikající střeleckou formu. Český útočník v utkání Dallasu proti Minnesotě skóroval ve čtvrtém zápase za sebou, jenže jeho příspěvek tentokrát Hvězdám body nezajistil.

Hostující Wild totiž zvítězili na ledě soupeře jednoznačně 7:4. V dalších zápase se z českých hokejistů střelecky prosadili ještě Michael FrolíkMartin Havlát, Marek Židlický a Martin Hanzal.

Na Jágrův gól a všechny důležité momenty utkání se můžete podívat na videu zde.

Dallas začal dobře a po první třetině vedl. Jágr se prosadil dorážkou z pravé strany, která dala domácím vedení 2:1. Jenže ve druhé třetině Stars vedení ztratili a především jejich obrana měla s útočníky Minnesoty velké problémy.

Wild vyhráli dvě zbylé třetiny shodně 3:1 a zaslouženě zvítězili. V dresu Dallasu se kromě Jágra prosadil jednou asistencí také Tomáš Vincour. Největší hvězdou zápasu byl hostující forvard Zach Parise, autor dvou branek a jedné přihrávky.

Frolík skóroval po sedmadvaceti zápasech

Neuvěřitelných sedmadvacet zápasů čekal na gólovou radost Michael Frolík. Ten ukončil dvouměsíční půst hned dvěma brankami do sítě Los Angeles. Jeho Chicago však přesto s obhájci titulu prohrálo 4:5. Frolík, který těžil z přesunu do elitní formace na místo zraněného Mariána Hossy, přidal ke gólovému příspěvku ještě jeden bod za asistenci.

Dlouhé čekání na gól ukončil také Martin Havlát, jenž se prosadil poprvé od začátku února. Jeho úspěšná dorážka z prostoru mezi kruhy pomohla San José k výhře 5:3 na ledě Anaheimu. Havlát si celkem připsal dva body, když u jedné branky asistoval.

Židlický zajistil Ďáblům alespoň bod

Obránce Marek Židlický zajistil svým gólem v poslední minutě druhé třetiny bod týmu New Jersey (video zde). Ďáblové díky němu vyrovnali v Ottawě na 2:2 a vynutili si prodloužení. Senátoři však nakonec získali bod navíc v samostatných nájezdech.

Trefil se i Martin Hanzal. Útočník Phoenixu se prosadil po přihrávce krajana Radima Vrbaty, ale Kojotům to nestačilo, když doma podlehli Detroitu 2:3. Jednu asistenci hostů zaznamenal v týmu hostů obránce Kindl.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 51. a rozhodující sam. nájezd P. Bergeron, 30. Lucic - 23. Lupul, 29. Kuljomin. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.565.

Ottawa - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 3. Phillips, 40. Greening, rozhodující sam. nájezd Zibanejad - 36. Loktionov, 47. Židlický. Střely na branku: 14:34. Diváci: 18.902.

Chicago - Los Angeles 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Branky: 6. a 35. Frolík, 40. P. Kane, 44. Toews (Frolík) - 25. Kopitar, 28. Stoll, 40. King, 49. Toffoli, 59. D. Brown. Střely na branku: 25:36. Diváci: 21.850.

Nashville - Edmonton 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky: 12. S. Kosticyn (Erat), 25. Klein (Erat), 32. Mueller - 8. Hall, 48. Horcoff (Hemský). Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.113.

Dallas - Minnesota 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)

Branky: 6. Goligoski, 18. Jágr, 26. Daley, 48. Larsen (Vincour) - 8. a 30. Parise, 24. M. Koivu, 35. Cullen, 53. Brodziak, 59. Heatley, 60. Bouchard. Střely na branku: 26:42. Diváci: 16.167.

Anaheim - San Jose 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 29. Etem, 41. Beachemin, 59. Perry - 6. Burns (Havlát), 8. Pavelski, 21. Havlát, 51. Sheppard, 60. D. Boyle. Střely na branku: 27:39. Diváci: 16.083.

Phoenix - Detroit 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 8. Hanzal (Vrbata), 13. Klinkhammer - 5. I. White (Kindl), 40. Franzén, 47. Dacjuk. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17.428.

2. Anaheim 32 22 4 6 104:83 48
3. Minnesota 31 19 2 10 86:75 40
4. Vancouver 32 17 6 9 87:85 40
5. Detroit 33 17 5 11 90:83 39
6. Los Angeles 32 18 2 12 93:80 38
7. St. Louis 31 17 2 12 92:86 36
8. San Jose 31 14 6 11 76:82 34
9. Nashville 33 14 6 13 83:88 34
10. Dallas 32 15 3 14 87:97 33
11. Columbus 32 13 6 13 75:85 32