Jágr se trefil už ve 3. minutě, ale Devils stejně prohráli

8. 10. 2013 6:25
Hokejisté New Jersey Devils prohráli po nájezdech s Edmontonem 4:5. Trefili se ovšem jak Jágr, tak Eliáš.
Jaromír Jágr se dočkal premiérové trefy za New Jersey
Jaromír Jágr se dočkal premiérové trefy za New Jersey | Foto: ČTK

New York - Skvěle rozjetý zápas ztratili hokejisté New Jersey Devils, kteří na ledě Edmontonu nakonec prohráli po nájezdech i přesto, že po druhé třetině vedli 3:0.

U parádního obratu Oilers asistoval a Aleš Hemský a zastínil tak premiérový gól Jaromíra Jágra v dresu Devils (Na jeho branku se podívejte ZDE). Vyrovnávací trefa Patrika Eliáše zajistila hostům alespoň bod.

"Nic jsme neudělali jinak, hráli jsme stejně jako v prvních dvou třetinách. Neproměnili jsme ovšem některé šance, abychom ještě zvýraznili vedení a soupeř se dostal do hry. Nerad odevzdávám body, když vedu 3:0, ale je to cenná zkušenost na začátek sezony," přiznal po zápase trenér New Jersey Pete DeBoer.

Všechno přitom vypadalo pro hosty růžově. Jágr už ve třetí minutě v prvním útoku po boku Patrika Eliáše dal svůj typický gól, když si vybruslil od pravého mantinelu před branku a švihem překonal Labarberu. Marek Židlický si na premiérovém gólu české osmašedesátky připsal asistenci.

Edmonton otočil čtyřmi góly za 10 minut

Když v 9. minutě přidal druhou branku Brunner a na začátku druhého dějství třetí Ryder, těžko mohl někdo předvídat, co se stane v poslední třetině.

Edmonton čtyřmi góly za deset minut úplně otočil zápas. Na poslední čtvrté brance se podílel přihrávkou Hemský, který našel skvěle najetého Halla.

Devils v závěru odvolali Brodeura a v šesti mužích na ledě se Eliášovi podařilo vyrovnat, když bekhendem zpoza branky nahodil puk na gólmana, který si ho nešikovně srazil do sítě.

Devils padli v nájezdech podruhé v řadě

V nájezdech už ale hostům štěstí nepřálo. Eberle i Perron Brodeura vykoupali bekhendovým blafákem, zatímco Brunner a Clowe recept na Labarberu nenašli.

Devils tak podruhé za sebou prohráli v nájezdech a stejně jako proti Islanders berou jen bod. Jágr si vedle jednoho gólu připsal tři střely na branku a na ledě strávil 17 minut a 38 vteřin.

V druhém nočním zápase New York Rangers porazil Los Angelses Kings na jeho ledě 3:1. Jezdci tak odčinili úvodní porážku s Phoenixem, při které je hattrickem sestřelil Radim Vrbata.

NHL

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 5:4 po nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. Nugent-Hopkins (Perron, Gordon), 50. Ference (Schultz J., Eberle), 52. Perron, 54. Hall (Hemský), rozh. náj. Eberle – 3. Jágr (Židlický), 9. Brunner (Zajac, Henrique), 25. Ryder, 60. Eliáš (Brunner, Greene)

Los Angeles - New York Rangers 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Muzzin (Richards) – 14. Richards (Nash, Stepan), 31. Richards (Nash), 45. McDonagh (Boyle)

5. Dallas 2 1 0 1 4:5 2
6. Minnesota 2 0 2 0 5:7 2
7. Nashville 2 0 0 2 3:7 0