Jágr se v Kladně dočkal gólu po necelých šesti letech. Proti Ústí přidal i dvě nahrávky

Aktualizováno 21. 8. 2018 21:03
Jaromír Jágr přispěl gólem a dvěma nahrávkami k výhře Kladna v přípravném utkání proti Ústí nad Labem. V dresu Rytířů skórovala osmašedesátka naposled v prosinci roku 2012.
Jaromír Jágr skóroval v kladenském dresu po necelých šesti letech.
Jaromír Jágr skóroval v kladenském dresu po necelých šesti letech. | Foto: Zlata Vostrá

Kladno - Třemi body za gól a dvě asistence pomohl Jaromír Jágr k vítězství hokejistů Kladna v domácím přípravném utkání s prvoligovým rivalem Ústím nad Labem 6:4. Šestačtyřicetiletý útočník, který se po problémech s kolenem z minulé sezony připravuje na nový ročník v dresu Rytířů, nastoupil ve třetím duelu za sebou. Po Jágrových asistencích vstřelil dvě branky Jakub Strnad a majitel klubu v 56. minutě sám upravil na 6:3.

Jágr před 671 diváky po Strnadově přihrávce zamířil u levé tyče do odkryté branky. Byl to jeho první gól v dresu Kladna od 27. prosince 2012, kdy působil doma při výluce v NHL.

"Zápisný jsem platil před 31 lety, nic po mně nechtějte," citoval klub Jágrova slova v kabině po první trefě po návratu. Gól bude Jágrovi připomínat puk s datem 21. srpna a roky 1968 a 2018, protože skóroval v den 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Tuto agresi Jágr připomínal svým číslem 68, které začal nosit v roce 1990 při příchodu do NHL v dresu Pittsburghu.

Jágr právě na ledě Ústí nad Labem před týdnem nastoupil v přípravě poprvé a při prohře 4:6 nebodoval. V pátek doma asistoval u jedné branky při porážce s kazašským celkem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 1:2.

Dnes hrál v útoku znovu s Petrem Vampolou a Strnadem, který se zaskvěl celkem čtyřmi body. "Jaromírova pětka se každým tréninkem a zápasem zlepšuje. Pozitivem dnešního utkání je, že jsme dali šest gólů a že jsme vyhráli. Bohužel jsme opět udělali hodně chyb do obrany. To jsme hráli s Karagandou lépe," řekl asistent trenéra Kladna David Čermák.

V dresu Rytířů se objevil také obránce Jiří Říha z Mladé Boleslavi, o kterého má Kladno zájem. "Víme, že Boleslav má hodně obránců. Nám se dnes Jiří velmi líbil. Pokud tu možnost, že by přišel, skutečně bude, byli bychom rádi, kdyby za nás hrál," dodal Čermák.

Plzeň si zastřílela proti partnerskému klubu

Útočník Vojtěch Němec pomohl pěti góly k vítězství hokejistů Plzně v přípravě na nový ročník extraligy na ledě druholigových Klatov 8:2. V duelu extraligových rivalů Chomutov po dokonalém obratu vyhrál nad Libercem 4:3 v prodloužení a karlovarský nováček nejvyšší soutěže zvítězil nad Litvínovem 3:2 v prodloužení. Hradec Králové zdolal účastníka EBEL Znojmo 4:2 a Olomouc vyhrála nad prvoligovou Jihlavou 2:1.

Souboj Plzně na ledě partnerských Klatov se proměnil ve střeleckou exhibici Němce, který nejprve v 9. a 30. minutě odpověděl na vedení soupeře. Ještě ve druhém dějství favorit díky gólům Jana Holého, Jaroslava Kracíka, Matěje Koldy a dovršenému hattricku Němce unikl do vedení 6:2. A ve třetí třetině se Němec trefil ještě dvakrát.

Liberec díky dvěma gólům slovenského útočníka Libora Hudáčka a jedné trefě Lukáše Krenželoka vedl po dvou třetinách v Chomutově 3:0, ale nakonec prohrál. Po poloviny třetí třetiny bylo po dvou brankách Martina Šťovíčka a jednom zásahu Pavla Klhůfka vyrovnáno a v 63. minutě rozhodl Jan Stránský.

Karlovarská Energie vedla od 16. minuty díky Martinu Kohoutovi, ale ve druhé třetině otočili stav ve prospěch Litvínova Ondřej Jurčík a Lukáš Válek. Výhru domácím zařídil Jakub Flek, který po 34 sekundách třetí třetiny vyrovnal a v čase 64:44 i rozhodl.

Královéhradecký Mountfield měl už v 16. minutě tříbrankový náskok, poté co se zapsali mezi střelce Tomáš Vincour, nový kapitán Petr Koukal a Jakub Muška. Orli se vrátili do hry díky brankám Camerona Braese a Petra Mrázka, ale výhru domácích zpečetil v 52. minutě Tomáš Linhart.

Olomouc se proti Jihlavě prosadila už po 41 sekundách, kdy otevřel skóre Jan Knotek. Na začátku třetí třetiny vyrovnal Adam Zeman, ale o porážce účastníka extraligy z minulé sezony rozhodl v 51. minutě Zbyněk Irgl.

Výsledky přípravných utkání:

Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 6:4 (3:3, 0:0, 3:1)

Branky: 8. a 41. Strnad, 8. Bláha, 20. Vildumetz, 42. Redlich, 56. Jágr - 5. Roubík, 15. Weinhold, 16. Havel, 60. Planý.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. J. Knotek, 51. Irgl - 42. A. Zeman.

HC Klatovy - HC Škoda Plzeň 2:8 (1:1, 1:5, 0:2)

Branky: 1. Tulačka, 22. D. Roubal - 9., 30., 39., 45. a 54. V. Němec, 32. Holý, 33. Kracík, 37. Kolda.

Mountfield Hradec Králové - Orli Znojmo 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 5. Vincour, 13. Koukal, 16. Muška, 52. Linhart - 31. Braes, 47. P. Mrázek.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 43. a 50. Šťovíček, 45. Klhůfek, 63. J. Stránský - 18. a 34. L. Hudáček, 28. L. Krenželok.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 41. a 65. Flek, 16. Kohout - 22. Jurčík, 36. Válek.