Jágr se rozloučil dvěma nahrávkami, Kladno vyhrálo

8. 1. 2013 19:55
Hokejová extraliga měla v úterý na programu 38. kolo, do něhož překvapivě zasáhl i hvězdný majitel Kladna Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr byl z dočasných posil z NHL v extralize největší hvězdou.
Jaromír Jágr byl z dočasných posil z NHL v extralize největší hvězdou. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejová extraliga měla v úterý na programu 38. kolo, do něhož překvapivě zasáhl i hvězdný majitel Kladna Jaromír Jágr. Ten svým krokem překvapil fanoušky, ale i vlastní spoluhráče.

"Tady to nikdo nevěděl. Vzbudil jsem se hodinu a 45 minut před zápasem, koukl jsem na tabulku a řekl jsem si, že musím hrát. A tak jsem 75 minut před začátkem utkání přišel na rozbruslení," vysvětlil Jágr.

A trenér Jiří Kopecký dodal: "Jarda mi dneska ráno řekl, že možná dorazí, alespoň na přesilovky. No a potom přišel na předzápasové rozbruslení a řekl, že dohoda platí."

V duelu s Litvínovem se kladenský hokejista rozloučil s Rytíři dvěma nahrávkami, jeho tým zvítězil 3:2. Zápas Kladno - Litvínov jsme sledovali živě zde.

Jágr hrál ve čtvrté formaci, přesto zářil

Jágr se nakonec na účasti v zápase dohodl s vedením Dallasu, nastoupil však pouze ve čtvrté formaci. Přesto byl nejdůležitějším mužem duelu a dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Po bezbrankové první třetině však šli do vedení hosté. Verva udeřila ve 25. minutě, kdy se dělovkou nad Cháberovo rameno prosadil František Lukeš. Rytíři bleskově otočili. Ve 28. minutě srovnal Valský a o minutu později rozjásal tribuny po přihrávce Jágra skvělou individuální akcí Jan Rudovský.

Kladenští zvládli souboj o páté místo

Kladno bylo jasně lepší, ale špatně vstoupilo do třetí části. Hned v úvodu při hře ve čtyřech na obou stranách překonal Cháberu kanonýr Viktor Hübl.

Rozhodující moment ale přišel ve 45. minutě. Jágr získal puk za brankou, našel na brankovišti osamoceného Jana Daleckého a ten zblízka v pohodě překonal Volkeho. Kladenští tak zvládli přímý souboj o páté místo v tabulce.

"Měl jsem toho plné zuby, nemohl jsem. Nebyl jsem na ledě tři dny, tady si mysleli, že už jsem v letadla," řekl po zápase Jágr.

Oceláři doma přehráli pražskou Slavii

Extraligový hokej se ale hrál i na dalších pěti stadionech. Jako první dohráli svůj zápas v Třinci, kde domácí Oceláři porazili Slavii 5:2.

Domácí rozhodli o své výhře ve druhé třetině, ve které se trefili čtyřikrát, ve třech brankách pak měl prsty extraligové démon této sezóny Martin Růžička.

Ten tak ve 38. zápase extraligy rozšířil svůj bodový účet na 31 branek a 32 asistencí.

Střídání na posledním místě

V duelu týmů ze spodních pater tabulky nestačili hráči Českých Budějovic nestačili doma na poslední Karlovy Vary a prohráli 3:5. Tři body si v dresu vítězů připsal útočník Lukáš Pech.

Západočeši se tak odpoutali ze dna tabulky. Tam se propadli chomutovští Piráti, kteří podlehli Vítkovicím 2:5. Hosté o své výhře na ledě nováčka soutěže rozhodli už v první třetině, ve které si vypracovali tříbrankové vedení.

Zlín si díky dvěma trefám Petra Čajánka hladce poradil s Plzní 4:1. V posledním úterním zápase Brňané v prodloužení pokořili Liberec 4:3. Zápas rozhodl gólem slovenský obr Juraj Valach.

38. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Valský (Majeský, Eberle), 29. Rudovský (Jágr, Kuchler), 45. Dalecký (Jágr, Lukáč) - 25. Lukeš, 41. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 3165.

Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Majeský, David Růžička, Doudera, Černošek, Mocek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Valský, Melka, Dalecký - Jágr, Strnad, Rudovský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov: Volke - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan (35. Kubinčák), V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Gerhát, Smolka. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Klimenta (Polanský, Klouček), 34. M. Růžička (Orsava), 38. Galvas (M. Růžička, Roth), 39. Lojek (Polanský, Klouček), 46. Varaďa (Peterek, M. Růžička) - 20. Sklenář (V. Růžička ml., Kolařík), 33. Klhůfek (Stránský). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Polanský (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3225.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, od 57. navíc Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.

Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Skokan, Alinč, P. Jelínek - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín - Micka, Žejdl, Vrdlovec - od 41. navíc T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 13. Pech (Bicek, J. Drtina), 43. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 56. R. Vlach (J. Doležal, Bicek), 60. Koblasa. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3229.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Kotalík, Mertl, L. Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek, Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, Doležal, R. Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Rohan. Trenéři: Žemlička a Kverka.

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Steel 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Zálešák (Pulpán), 53. Sikora (Macháček) - 2. Roman (Svačina, Huna), 6. Klimek (Kudělka), 15. Ujčík (R. Hruška, Malík), 27. Svačina (Roman), 60. Burger (Malík). Rozhodčí: Minář, Turčan - Kostka, Lhotský. Vyloučení: 6:9, navíc Sikora - Strapáč oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2769.

Chomutov: Kostúr (15. Řehoř) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Pavlas, Macháček, Rutta, Trefný - Lušňák, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Kůs - Důras, Sikora, Hromas - Račuk, Gajovský, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Vítkovice: Málek - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Čajánek (Holík, Řezníček), 32. Holík (O. Veselý, Zámorský), 34. Čajánek (Zámorský), 50. Holík (O. Veselý, Čajánek) - 19. Pletka (Jan Kovář, Balej). Rozhodčí: R. Polák, Husička - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 3140.

Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Kotvan - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, F. Čech - Fořt, Šlahař, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Petruška, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Víšek (Duda, Štich), 20. Kica (Čutta, Bortňák), 51. Kica (Bortňák) - 1. H. Zohorna (J. Hruška), 4. T. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 24. Kováčik (J. Hruška, Čermák), 63. Valach. Rozhodčí: Šindler, Hodek - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 3557.

Liberec: Pinc - Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Výtisk, Ulrych, Štich - Duda, Filippi, Víšek - Dušek, Bárta, Bulíř - Galamboš, Krejčík, Vantuch - Kica, Bortňák, Urban - J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, Burian - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

1. HC Škoda Plzeň 38 19 9 3 7 129:87 78
2. PSG Zlín 38 19 4 3 12 112:97 68
3. HC Oceláři Třinec 38 19 4 2 13 145:112 67
4. HC Slavia Praha 36 16 6 2 12 98:80 62
5. Rytíři Kladno 38 19 0 4 15 115:106 61
6. HC Kometa Brno 36 15 4 5 12 114:108 58