reklama

Jágr nehraje, ale úspěchy sbírá. Sports Illustrated ho zařadil mezi 50 nejvíce fit sportovců světa

Jaromír Jágr patří podle Sports Illustrated mezi 50 nejvíce fit sportovců světa. Jaromír Jágr patří podle Sports Illustrated mezi 50 nejvíce fit sportovců světa. autor: Instagram Jaromíra Jágra
Jeho videa z noční dřiny na ledě a v posilovně jsou známa v Česku i Severní Americe, zrovna tak lidé po celém světě neskrývají údiv, že i v necelých 46letech Jaromír Jágr touží pokračovat v NHL. I když smlouvu ještě nikde nepodepsal a zatím jen individuálně trénuje, sportovní úspěchy sbírá dál. Sports Illustrated zařadil českou legendu na 39. místo v žebříčku nejvíce fit sportovců světa. Z hokejistů je na tom podle prestižního magazínu lépe jen kapitán Tampy Bay Steven Stamkos.

Praha - Každý profesionální sportovec se snaží udržovat svou postavu, kondici. Ostatně to je hlavní náplní jeho práce a předpoklad úspěchu. A mezi nimi všemi, v těžké konkurenci, někteří vynikají. 

Proč Jágr nehraje alespoň za Kladno? Houšť regulí mu může návrat do NHL zkomplikovat Proč Jágr nehraje alespoň za Kladno? Houšť regulí mu může návrat do NHL zkomplikovat Čtěte zde

To píše prestižní sportovní magazín Sports Illustrated, který vydal žebříček TOP 50 nejvíce fit sportovců světa. Jak? Podle mnoha faktorů, magazín žebříček sestavil na základě mnoha faktorů jako je třeba rychlost, vytrvalost, flexibilita či výkony v posledních dvanácti měsících. 

A v tom všem se umístil i jeden Čech: Brzy 46letý hokejista Jaromír Jágr obsadil 39. místo. "Strávil více než 27 let v NHL díky své fyzické síle, intuici a schopnosti skórovat. Český veterán stále může hrát hlavně díky svým tréninkovým metodám. Používá odporové pásy, cviky s medicinbalem, thajské masáže a další metody, které podporují průtok krve a tím i regeneraci," píše Sports Illustrated, proč Jágra do žebříčku zařadil. 

Někdejší hráč Floridy Panthers, který na podpis nové smlouvy zatím v NHL marně čeká, a proto trénuje individuálně doma na Kladně, je jedním ze dvou hokejistů v žebříčku padesáti sportovců. Druhým je kapitán Tampy Bay Steven Stamkos, který obsadil 28. místo. U Stamkose zase magazín obdivuje, jak u své kondiční přípravy uvažuje. A vyzdvihuje jeho organické stravování nebo cvičení jogy. 

Žebříček mezi muži ovládl fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo, před druhým basketbalistou Lebronem Jamesem a třetím nestárnoucím tenistou Rogerem Federerem. 

Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Prohlédněte zde

Co možná překvapí, v žebříčku padesáti nej. žen se neumístila žádná česká sportovkyně, dokonce ani ještě nedávno tenisová jednička Karolína Plíšková. Mezi padesát nejvíce fit sportovkyň se nevešla ani rychlobruslařka Martina Sáblíková, i když její velká rivalka Ireen Wüstová obsadila 48. místo.

TOP 10 nejvíce fit sportovců podle magazínu Sports Illustrated:

Muži:

1. Cristiano Ronaldo (fotbal, Real Madrid), 2. Lebron James (basketbal, Cleveland Cavaliers), 3. Roger Federer (tenis), 4. Mat Fraser (cross-fit), 5. James Harrison (americký fotbal, Pittsburgh Steelers), 6. Odell Beckham jr. (americký fotbal, NY Giants), 7. Russell Westbrook (basketbal, Oklahoma City Thunder), Wayde van Niekerk (atletika), 9. Conor McGregor (UFC), Jordan Burroughs (wrestling), 39. Jaromír Jágr (hokej, bez angažmá).

Ženy: 

1. Simone Bilesová (gymnastika), 2. Allyson Felixová (atletika), 3. Katie Ledecká (plavání), 4. Maggie Steffensová (vodní pólo), 5. Tia-Clair Toomeyová (cross-fit), 6. Claressa Shieldsosvá (box), 7. Nafissatou Thiamová (atletika), 8. Helen Gloverová (veslování), 9. Serena Willamsová (tenis), 10. Lindsey Vonnová (lyžování).

reklama