reklama

Jágr: Můj mozek už je rychlejší než ruce. Nikdo si přede mnou nesedne na zadek

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Milan Kammermayer
Jaromír Jágr dostal k narozeninám vítězství, ale bodově vyšel znovu naprázdno. I proto, že spálil velkou šanci.

Praha - Po krátké zastávce v kabině vyjel slavný veterán zpátky na led slávistického Edenu, aby s kladenskými parťáky a fanoušky oslavil výhru 2:1 po prodloužení. Hýřil úsměvy, ale euforii krotil. 

"Já už jsem na tohle moc starý," komentoval Jágr děkovačku. "Musím být s týmem, ale abych tady skákal po rukách, to nevím, jestli bych ještě zvládl."

Útočník, který ve čtvrtek oslaví 46. narozeniny, v utkání dlouho trnul. Ani on nebyl schopný pohnout s nepříznivým stavem 0:1. Velkou šanci z druhé třetiny neproměnil. "To se stává. Můj mozek je už rychlejší než ruce," glosoval situaci.

Kladno zachránil až Petr Hořava, jenž v 56. minutě vyrovnal. "Byl to náhoďák, všichni to viděli," komentoval zkušený bek svou trefu. "Normální střela, která se odrazila od beka. Štěstí jsem měl i u druhého gólu." Ten přišel po 67 vteřinách prodloužení.

Hořava tak dal Jágrovi pěkný dárek ke čtvrtečním narozeninám. "Na ně ale vůbec nemyslím," podotkla osmašedesátka. "Náš cíl je jiný. Uvidíme, jestli se splní za dva měsíce."

Metou Rytířů je postup do extraligy. Ještě předtím ale musí zvládnout play-off první ligy. Už ve čtvrtfinále můžou narazit právě na Slavii, která ve středu večer nešetřila tvrdou hrou.

Jágra vítali fanoušci v Kladně vestoje, ale jeho Rytíři proti Litoměřicím znovu propadli Jágra vítali fanoušci v Kladně vestoje, ale jeho Rytíři proti Litoměřicím znovu propadli Čtěte zde

"Čekal jsem, že to bude jako v play-off," prohlásil Jágr. "Nikdo si před tebou nesedne na zadek, abys mohl dát gól. Věci si musíš vybojovat. Záleží na nás, jak k tomu přistoupíme. Hráli jsme líp než posledně a hlavně jsme víc bojovali. Máme ale problém dávat góly."

Nejsledovanější hokejista na českých stadionech zatím ve čtyřech kláních první ligy nastřádal čtyři asistence. Pořád úplně nevyléčil zraněnou nohu: "Cítil jsem se líp, ale ty osobní souboje… není to takové, jak bych chtěl."

Ani Kladno nemá ideální formu. Z posledních šesti zápasů vyhrálo dva.

Bek Hořava však tvrdí, že přítomnost legendárního forvarda týmu pomohla, hlavně mladým hráčům: "Frajer, kterému je - nechci říct - padesát, maká. Když tohle mladí kluci vidí, tak se neválejí v kabině a víc pracují."

reklama