reklama

Jágr: Tohohle rekordu si vážím, nepřekonal ho ani Gretzky

Jaromír Jágr a Martin Brodeur. Dva veteráni, kteří táhnou New Jersey Devils Jaromír Jágr a Martin Brodeur. Dva veteráni, kteří táhnou New Jersey Devils autor: Reuters
Jaromír Jágr předčil v historických zápisech zámořské NHL další veličiny

Newark - Jaromír Jágr předčil v historických zápisech zámořské NHL další veličiny. Jednačtyřicetiletá hvězda New Jersey je po středečním utkání proti hokejistům Ottawy, které Devils vyhráli 5:2, o gól lepší než Steve Yzerman mezi střelci, v jejichž historickém pořadí se Jágr osamostatnil na osmé příčce.

Stal se ale rovněž držitelem rekordu celé NHL v počtu vítězných branek (122) a na záda se mu tak v této bilanci dívá už i legendární Gordie Howe.

"Nikdy jsem proti Gordiemu nehrál," smál se Jágr v rozhovoru pro klubový web Ďáblů. "Ale je to Mr. Hockey a je pro mě velkou poctou držet takovýhle rekord," prohlásil olympijský vítěz z Nagana s připomínkou přezdívky pětaosmdesátiletého Kanaďana. "Je to snad asi ten jediný rekord, který nedrží Wayne Gretzky," pokračoval s nadsázkou Jágr, autor přesilovkové trefy na 3:0.

Brzdil mě Zubrus, smál se Jágr

Pro Jágra, jenž zůstává s 12 trefami do černého nejlepším střelcem Devils v sezoně a zároveň i nejproduktivnějším hráčem, šlo o první gólový zápis po osmi duelech, v nichž vyšel naprázdno. "Už ta šňůra bez gólu byla docela dlouhá," připustil Jágr.

Pak však pokračoval ve svém obvyklém duchu a ze zápisu do historie nedělal velkou vědu. "Dainius Zubrus odvedl skvělou práci a teď těch posledních osm zápasů mě k tomu vůbec nepustil. Bez něj už jsem těch gólů mohl mít 22, kdyby mě takhle nepřibrzdil," připomněl Jágr s úsměvem tři gólové zápisy svého spoluhráče v předchozích dvou zápasech.

"Konečně jsem mohl naskočit na led, když tam nebyl, a prolomit to," prohlásil Jágr. "Snad už teď budu zase dávat góly," přál si.

Brodeur: Michálkovi jsem pustil gól schválně

Slova uznání pro něho měl rovněž trenér Peter DeBoer. "Je skvělé, čeho dosáhl. Zvlášť, když se podíváte na ten seznam jmen, která jsou (v historickém pořadí střelců NHL) kolem něj," prohlásil DeBoer.

Žertoval i dobře naladěný gólman Martin Brodeur, který je jen o necelé tři měsíce mladší než Jágr. "Taky by mě mohl trochu pochválit... Já Michálkův gól pustil kvůli tomu jeho rekordu schválně," připomněl Brodeur trefu českého útočníka ve službách Senátorů Milana Michálka, jímž hosté v 49. minutě snížili na 2:4, čímž se Jágrova trefa stala vítěznou.

Brodeur však přešel i na vážnější notu. "Pro klub znamená (Jágr) hodně. Když jsme ho v létě podepsali, bylo tu asi pár otázek, jak k nám zapadne a dalších. Ale je vážně skvělý. Pomáhá mladým hráčům okolo, umí toho opravdu hodně," ocenil Jágra jeden z nejlepších brankářů historie.

"Je bláznivé, že pořád dokáže hrát na tak vysoké úrovni. Vídáme ho na tréninku i v zápasech a pořád skutečně tvrdě maká. Je skvělé vidět, jak k tomu všemu přistupuje," dodal Brodeur.

reklama