Jágr v přípravě při prohře Kladna nebodoval, Sparta vyhrála derby až v prodloužení

23. 8. 2018 19:55
Kladno v další hokejové přípravě prohrálo a byl u toho i Jaromír Jágr.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Zlata Vostrá

Kladno - Ve čtvrtém přípravném utkání za sebou nastoupil v dresu prvoligového Kladna Jaromír Jágr, ale při dnešní domácí porážce s Litoměřicemi 1:2 se na rozdíl od minulých dvou vystoupení bodově neprosadil. Pro Rytíře to bylo poslední vystoupení před vlastním publikem před startem sezony. Znovu se na ČEZ stadionu představí v sobotu 8. září v 1. kole druhé nejvyšší soutěže proti Frýdku-Místku.

Jágr v úterý zazářil třemi body za gól a dvě asistence při domácím vítězství nad Ústím nad Labem 6:4. O týden dříve na ledě Ústí nastoupil v přípravě poprvé a při prohře 4:6 nebodoval. V pátek doma asistoval u jedné branky při porážce s kazašským celkem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 1:2.

Jágr se po problémech s kolenem z minulé sezony připravuje na nový ročník v dresu Rytířů. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se na konci ledna vrátil do Kladna z Calgary, ale vyřadilo jej brzy obnovené zranění. V přípravě se ještě představí Kladno příští čtvrtek na ledě Slavie a generálka čeká Rytíře v úterý 4. září v Karlových Varech.

Sparťané vyhráli v přípravě v pražském derby na ledě prvoligové Slavie 3:2 v prodloužení. O vítězství favorita rozhodl v čase 63:24 slovenský útočník Andrej Kudrna. Mistrovská Kometa Brno podlehla Chabarovsku 1:5.

V tradičním souboji pražských rivalů, jenž se po sestupu Slavie v roce 2015 odehrává alespoň v přípravě, se prosadili jako první domácí. Ve 28. minutě využil přesilovou hru Tomáš Šmerha. Stav otočil trefami v 39. minutě v početní výhodě a ve 46. minutě Petr Kumstát, ale prodloužení vynutil v polovině třetí třetiny Martin Šagát. Nakonec se radoval z vítězné branky Kudrna.

Chabarovsk se v Brně přestavil v sestavě i brankářem Liborem Kašíkem, obránci Michalem Jordánem, Janem Kolářem i útočníkem Tomášem Zohornou. Z české kolonie tak nenastoupil jen forvard Tomáš Filippi.

Kometa ještě v osmé minutě odpověděla díky gólu Martina Dočekala ve vlastním oslabení na gól Vjačeslava Ušenina. Amur ve druhé třetině po dvou brankách Alexandra Gorškova a jedné Igora Ruděnka upravil už na 4:1 a ve třetí třetině se prosadil ještě znovu Ušenin.

V souboji úřadujících vicemistrů vyhrál Třinec nad Trenčínem 3:1. Na vedoucí branku kanonýra Martina Růžičky z úvodní třetiny sice odpověděl ve 33. minutě český bek ve službách Dukly Martin Rýgl, ale v polovině třetí třetiny vstřelil v přesilové hře vítěznou branku Roberts Bukarts. Tři a půl minuty před koncem ještě v další početní výhodě dovršil výsledek Jiří Polanský.

Zlín zdolal v duelu obratů účastníka EBEL Znojmo 3:2. Berany dostal už po 10 sekundách do vedení Tomáš Valenta, ale v úvodu třetí třetiny otočili stav David Bartoš a Anthony Luciany. V 55. minutě vyrovnal Lotyš Edgars Kulda a v čase 58:58 rozhodl Jakub Herman.

Vítkovice vedly v ostravském derby nad prvoligovým nováčkem Porubou po dvou třetinách už 5:0 po gólech Jana Schleisse, Romana Szturce, Patrika Zdráhala, Samsona Mahboda a Rastislava Deje. Poruba díky Janu Hudečkovi a Václavu Jankovskému snížila, ale za Vítkovice se trefil ještě Ondřej Roman.

Chomutov zvítězil nad kazašským týmem Saryarka Karaganda hrajícím ruskou Vyšší ligu 4:2 díky dvěma gólům obránce Davida Šticha. Letní posila Pirátů z prvoligového Kladna v sedmé minutě otevřela skóre a vedení domácích navýšil Tomáš Koblížek. Hosté sice díky dvěma brankám Aslana Rajsova do konce druhé části smazali ztrátu, ale ve 43. minutě v přesilové hře vrátil Chomutovu vedení Štich a v závěru ještě pojistil náskok Pavel Klhůfek.

Přípravný hokejový zápas:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 28. Šmerha, 51. Šagát - 39. a 46. Kumstát, 64. A. Kudrna.

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 8. Dočekal - 2. a 47. Ušenin, 28. a 36. Gorškov, 31. Ruděnkov.

Piráti Chomutov - Saryarka Karaganda 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 7. a 43. Štich, 14. T. Koblížek, 59. Klhůfek - 15. a 38. Rajsov.

HC Vítkovice Ridera - HC RT Torax Poruba 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky: 10. Schleiss, 12. Szturc, 31. P. Zdráhal, 33. Mahbod, 37. Dej, 57. O. Roman - 47. Hudeček, 54. Jankovský.

Berani Zlín - Orli Znojmo 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 1. Valenta, 55. E. Kulda, 59. Herman - 43. Bartoš, 46. Luciany.

HC Oceláři Třinec - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 16. Martin Růžička, 50. Roberts Bukarts, 57. Polanský - 33. Rýgl.