Jágr vyrovnal Howea, ale po prohře měl vztek: Shodili jsme sami sebe do díry

Aktualizováno 4. 3. 2016 9:12
Jaromír Jágr je třetím nejproduktivnějším mužem historie NHL.
Jaromír Jágr je třetím nejproduktivnějším mužem historie NHL. | Foto: ČTK

New York - Jaromír Jágr si ve čtvrtečním utkání NHL připsal asistenci při prohře Floridy 2:3 na ledě Colorada a s 1850 body dohnal na 3. místě historického bodování Gordieho Howea.

Gólem a přihrávkou se blýskl Tomáš Hertl, jenž pomohl San Jose k výhře 3:2 ve Vancouveru, Ondřej Palát přispěl jednou trefou k vítězství Tampy 4:1 v Ottawě. Poprvé v dresu Chicaga skóroval Tomáš Fleischmann, Blackhawks ale prohráli v Bostonu 2:4.

Jágrova chvíle přišla v 10. minutě první třetiny. V útočném pásmu u pravého mantinelu rozehrál puk na Aleksandera Barkova, ten jej poslal křížem na obránce Erika Gudbransona, který pohotovou střelou vyrovnal na 1:1.

Jágr: Dobrý hráč musí znát historii

Čtyřiačtyřicetiletý český veterán si připsal 48. bod v sezoně (21 gólů, 27 asistencí), celkově v 1611 zápasech NHL zaznamenal 743 branek a 1107 přihrávek. Na druhého nejproduktivnějšího hráče v dějinách Marka Messiera ztrácí Jágr 37 bodů.

„Vždycky jsem říkal, když chceš být dobrým hráčem, musíš znát historii. Schopnost docenit i bývalé ligové hvězdy. Já měl to štěstí potkat téměř každého z top 10 bodování a mám k nim velký respekt. S některými hráči jsem si dokonce zahrál, proti dalším jsem často nastupoval. Jen pár znám pouze ze sestřihů jako právě Gordieho nebo Phila Esposita,“ řekl novinářům Jágr.

Domácí se poté dostali do vedení 3:1, hosté sice dokázali v polovině druhé třetiny snížit, jenže další góly už nepadly. Panteři ztroskotali na brankáři Colorada Calvinu Pickardovi, který při obrovském tlaku ve třetí třetině zneškodnil všech 24 střel a celkově si připsal 38 úspěšných zákroků.

Jágr neměl náladu oslavovat

"Na nějaké mé statistice vůbec nezáleží," komentoval útočník s číslem 68 pokoření další mety. Po prohraném zápase neměl náladu něco oslavovat, Florida navíc poprvé do 2. ledna opustila vedoucí příčku v tabulce Atlantické divize, kde ji vystřídala Tampa. "Shodili jsme dnes sami sebe do díry. Pak jsme bušili na dveře, ale zůstaly zavřené," řekl Jágr.

Na brankáři Pickardovi ztroskotal čtyřikrát, z toho třikrát ve třetí třetině. "Když jsme byli na vítězné vlně, vždy se nám povedl začátek zápasu. Dnes ne a je to jen naše chyba. Zmákli jsme druhou a třetí třetinu, tu první ale ne. Jestli chceme vyhrávat, musíme hrát stejně dobře od samého začátku jako předtím," prohlásil český útočník.

Zatímco Jágr si historický počin moc neužíval, jeho o 24 let mladší spoluhráč Barkov byl nadšený. "Je to čest, že jsem se na tom jubilejním bodu podílel. Je to úžasný počin. Nasbíral už tolik bodů a spoustu dalších ještě přidá. Vážím si toho, že mohu hrát s tak skvělým hráčem v jednom týmu a navíc v jednom útoku," rozplýval se Barkov.

Hertl zavelel k obratu

Hokejisté San Jose prohrávali ve Vancouveru po první třetině 0:2, nakonec ale stejně jako v neděli vyhráli. K obratu zavelel Hertl: v 31. minutě 16. gólem v sezoně snížil na 1:2, ve 41. minutě po jeho přihrávce v přesilové hře vyrovnal Brent Burns a za dalších pět minut dokonal obrat Patrick Marleau.

Tampa prodloužila v Ottawě vítěznou sérii na osm zápasů. Základ k úspěchu položila dvěma góly ve druhé třetině a Palát ve 39. minutě osmým zásahem v sezoně zvýšil vedení Lightning na 2:0. Domácí sice ve 46. minutě snížili, v závěru třetí třetiny ale pojistili výhru Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

Boston - Chicago 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky: 2. Bergeron, 20. Marchand, 23. Spooner, 36. Eriksson (Krejčí) - 15. Toews, 40. Fleischmann. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Liles, 3. Rask (všichni Boston).

Buffalo - Calgary 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Branky: 31. Ristolainen, 36. M. Foligno, 38. Deslauriers, 50. Larsson, 53. Eichel, 59. E. Kane - 24. Backlund, 37. Hamilton, 44. Monahan. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.651. Hvězdy zápasu: 1. M. Foligno, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).

Philadelphia - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 12. Jakupov, 35. Hall, 37. Maroon, 52. Korpikoski. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.636. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Hall, 3. Pardy (všichni Edmonton).

Pittsburgh - NY Rangers 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 38. Crosby, 39. Malkin, 40. Hörnqvist, 58. Kessel - 37. Kreider. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.492. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).

Toronto - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. Gardiner - 32. M. Koivu, 52. Granlund. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18.915. Hvězdy zápasu: 1. Granlund, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Gardiner (Toronto).

Nashville - New Jersey 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 9. C. Smith, 18. Ribeiro, 23. Gaustad, 58. Forsberg - 60. a 62. Henrique, 17. Palmieri, 28. Smith-Pelly, 50. Zajac. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Henrique (New Jersey), 2. Forsberg (Nashville), 3. Zajac (New Jersey).

Winnipeg - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 17. a 58. Scheifele, 50. Myers - 27. De Haan, 49. Prince, 60. Lee, 63. Okposo. Střely na branku: 29:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Hamonic (Islanders), 3. Myers (Winnipeg).

Colorado - Florida 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 6. Landeskog, 14. Boedker, 45. Duchene - 10. Gudbranson (Jágr), 33. Campbell. Střely na branku: 26:40. Diváci: 16.194. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2. Landeskog (oba Colorado), 3. Jágr (Florida).

Arizona - Anaheim 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Branky: 30. Duclair - 5. McGinn, 6. Rakell, 22. Fowler, 34. Manson, 40. Perry. Střely na branku: 28:21. Diváci: 11.999. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. McGinn (oba Anaheim), 3. Duclair (Arizona).

Ottawa - Tampa Bay 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 46. Methot - 25. Paquette, 39. Palát, 59. Kučerov, 60. Stamkos. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.943. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Methot (Ottawa).

Los Angeles - Montreal 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Kopitar, 4. Pearson, 46. King - 19. Subban, 55. Eller. Střely na branku: 31:15. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Muzzin, 2. Martinez, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Vancouver - San Jose 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 8. Virtanen, 19. Bärtschi - 31. Hertl, 41. Burns (Hertl), 46. Marleau. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Hertl (San Jose).