Jágr: Vysoko jsme si teda laťku nedali, máme co zlepšovat

Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 5. 2014 22:50
Jaromíru Jágrovi se hra Čechů zamlouvala, ale ještě víc ho překvapili Slováci: Vůjtek říkal, že mají sestavu ze zoufalství, ale to se asi trochu spletl.
Zápas se Slováky se vyvíjel špatně, ale Jaromír Jágr dvě minuty před koncem poslal zápas do vítězného prodloužení. | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) – Dlouho se do zápasu dostával. První dvě třetiny mu puk odskakoval, Slováci se mu lepili na záda a on neměl žádný prostor. Přesto to byl zase Jaromír Jágr, na koho se český tým v klíčovou chvíli mohl spolehnout.

Dvaačtyřicetiletý útočník si šikovně najel před bránu a dvě minuty před koncem ránou o tyč zachránil zápas. Gólem na 2:2 ho poslal do vítězného prodloužení a stal se tak nejstarším českým střelcem národního týmu.

„Ale moc vysokou laťku jsme si teda nedali, můžeme se akorát tak zlepšovat,“ zhodnotil pak Jágr kriticky výkon českého týmu. Také on čekal, že proti Slovákům budou reprezentanti bodovat naplno.

Jaký to teda byl zápas?
Slováci hráli daleko líp, než jsem čekal. Pan Vůjtek říkal, že mají sestavu ze zoufalství, ale to se trochu spletl. Všichni výborně bruslili a překvapilo mě, jak jsou silní v rozích. Jeden na jednoho jsme měli ohromný problém se prosadit. Jsou velicí, obratní a hlavně silní.

Bylo těžké se proti nim prosadit?
Měli jsme hodně střel, ale že bychom měli nějaké vyložené šance, to určitě ne. Byli lepší, mám takový pocit, že měli víc ze hry.

V první třetině jste ale měli velkou nejen střeleckou převahu, co se pak stalo?
My jsme měli přesilovky, ve druhé třetině jsme udělali pár chyb, které oni využili. A pak vsadili všechno na obranu a my toho dokázali nakonec využít.

Jak moc je příjemné, že tým dokázal hned na úvod zvrátit takhle špatně se vyvíjející zápas?
No tak to je asi jediná pozitivní věc zápasu. No možná ne jediná, ale je tam hodně prostoru, abychom se zlepšovali. Ale zase nesmíme zapomenout, že pro spoustu hráčů to byl první zápas na velkém hřišti. A třeba i po měsíci, po dvou - někteří hráči byli zranění. A ta souhra - my jsme neměli vůbec šanci si spolu zahrát. Doufejme, že se to bude zlepšovat zápas od zápasu.

Jak jste spokojený sám se sebou?
První třetina nic moc, hrál jsem první zápas za měsíc. První třetinu jsem toho měl plné koule, jak se říká. Pak jsem se do toho dostával. Neříkám, že bych hrál dobře, to vůbec ne. Ale nebyl jsem zase tolik unavený.

Dal jste ale nakonec klíčový gól. Dal jste jich už hodně, ale jak jste prožíval tenhle?
My jsme Slováky v závěru tlačili a bylo velice těžké se tam prosadit jeden na jednoho. Němec to udělal výborně, já si počkal na ten moment: zabrzdil jsem, že jedu pryč, ale pak jsem vystartoval a on mě přesně v ten daný moment našel, což bylo výborné.