reklama

Jágr zavřel Kladno v šatně. Bylo dusno. Prohrávat se nesmí

Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. Hokejista Kladna Jaromír Jágr v utkání proti Kometě Brno během 15. kola Tipsport extraligy 2012/13. autor: CPA - Eduard Erben
Jaromír Jágr se po páté prohře Kladna v šesti posledních zápasech zavřel s týmem na několik minut do kabiny. "Prohrávat nesmíme," vysvětloval spoluhráčům.

Litvínov - Zabouchl dveře a udělal pořádné dusno. Jaromír Jágr po utkání v Litvínově osprchoval své spoluhráče. Jeho Kladno v extralize prohrálo pátý z posledních šesti zápasů.

"Musíme si k tomu něco říct. Možná to dříve v našem klubu bylo normální (prohrát pět z šesti zápasů), ale teď se to stát nesmí," vysvětlil po zápase čtyřicetiletý hvězdný útočník a zároveň majitel klubu.

"Je to jen na nás, nikdo nám z toho nepomůže. Proto jsme si sedli. Pokud s krizí dobře naložíme, můžeme se z ní i poučit."

Nad vlastní chybou Jágr mávl rukou

Čtvrtý tým tabulky přišel v Litvínově o body v samotném závěru a paradoxně po chybě své největší opory. Jágr za stavu 3:3 při vlastní přesilovce nastřelil na modré soupeře a Michal Trávníček využil rychlý kontr. "Cheza" pak Kladnu vstřelila ještě jednu branku a vyhrála 5:3.

"Je to moje chyba, ale takový je hokej. To se prostě stává," mávl Jágr nad nepovedeným momentem rukou, protože ho trápí úplně jiné věci. Navíc v zápase dva góly sám dal a jeden připravil.

Čtyřicetiletá ikona českého hokeje už minulý týden tvrdě kritizovala svůj tým za podcenění reprezentační přestávky, ve které podle ní tým málo trénoval, a proto ho teď soupeři přehrávají.

Slabina? Ne fyzička, ale proměňování šancí

"Je to strašný, je s tím potřeba okamžitě něco dělat. Prohry nejsou náhoda, nemáme fyzičku, ve třetí třetině nás všichni přehrávají," zuřil Jágr pro prohře se Slavii.

V neděli už ale přišel s novým poznatkem. Za prohry prý nakonec nemůže tolik fyzička, jako naprosto špatná koncovka.

"Naší dlouhodobou slabinou je proměňování šancí, hlavně v prvních dvou třetinách. Pak ti zákonitě odejdou síly a soupeř udeří. Z minima vytěží maximum. To se nám nestalo poprvé," uvedl olympijský vítěz, mistr světa a držitel Stanleyova poháru.

Židlický nám bude scházet

Kladno teď může utnout herní krizi ve dvou domácích zápasech s týmy ze spodu tabulky. Ve čtvrtek Rytíři hostí jedenácté Karlovy Vary a v neděli poslední Liberec.

Jágrův tým ale čeká tvrdá zkouška. Kromě nalomené psychiky se Kladno bude muset vypořádat také s odchodem obránce Marka Židlického, který v Litvínově odehrál poslední zápas, protože se rozhodl pro návrat do zámoří.

"Je to obrovská ztráta. Je to suverénně nejlepší český obránce a nám bude scházet. Hlavně mně. Zvykli jsme si na sebe a já jsem přesně věděl, co od něj čekat," uvedl Jágr.

Rytíři si budou zvykat na hru bez něj už od pondělí. "Máme tři čtyři tréninky, abychom to zvládli," uzavřel Jágr.

reklama