Jágr zažívá plodné období. Vokoun zářil, přesto prohrál

31. 12. 2007 7:34
New York Rangers vyhrál 4:3 PP, Florida prohrála 0:1
Montrealský obránce Roman Hamrlík.
Montrealský obránce Roman Hamrlík. | Foto: Reuters

New York - Česká newyorská družina pokračovala v dobrých výkonech ze soboty. V Madison Square Garden proti Montrealu nakonec však i díky útočné aktivitě Tomáše Plekance v dresu soupeře byla ráda alespoň za výhru 4:3 v prodloužení.

Na úvodní gól domácích z 11. minuty přihrával Danielovi Girardimu Martin Straka. V čase 18:03 vyrovnával po Plekancově asistenci Andrej Kosticyn. Jenže Jaromíru Jágrovi stačilo na odpověď pouhých 17 vteřin. Přihrávali mu Scott Gomez a Michal Rozsíval.

Dostihy pokračovaly i po přestávce. Po dalších dvou souhrách Plekance s Andrejem Kosticynem obrátili Canadiens stav utkání na 3:2 ze svého pohledu. Poprvé zakončoval běloruský, podruhé český útočník.

Šest minut před koncem základní hrací doby zachraňoval Jezdcům alespoň prodloužení Chris Drury. V nastaveném čase pak hned po minutě a šesti vteřinách rozhodl o tom, že více bodů zůstane v New Yorku, zkušený veterán Brendan Shanahan. Při jeho jízdě na branku Cristobala Hueta ho marně stíhal obránce hostí Roman Hamrlík.

Do utkání nakonec nezasáhnul český útočník Petr Průcha. Objevil se ještě na rozbruslení, pak ale nenastoupil kvůli zraněnému levému zápěstí ze sobotního utkání s Torontem, v němž dal dva góly.

Vokoun pustil jediný gól. Prohrál

Český brankář Tomáš Vokoun dostal od trenéra Jacquese Martina důvěru i přes páteční výpadek.

Tehdy za prvních pět minut pustil doma proti Montrealu tři góly. V nedělním domácím zápase proti Philadelphii kapituloval až necelých jedenáct minut před koncem smolným gólem.

Střelu Slováka Štefana Ružičky šťastně tečovala do branky hokejka Deriana Hatchera.

Přestože Panteři soupeře jasně přestříleli 38:20, za celé utkání nebyli schopni překonat Antera Niittymäkiho v bráně Letců a prohráli 0:1. Oba gólmani se dostali mezi hvězdy střetnutí.

"Měli jsme dvakrát víc střel, dvakrát víc šancí. Jenže jejich brankář nás k ničemu  nepustil," litoval po utkání kouč Martin.

V dresu Floridy letos poprvé nastoupil dvaadvacetiletý český obránce Martin Lojek. Brněnský rodák a odchovanec pardubického hokeje si odbyl premiéru v NHL minulou sezónu, kdy ve třech zápasech zaznamenal jednu asistenci.

Florida - Philadelphia 0:1
Chicago - Los Angeles 2:3 PP
NY Rangers - Montreal 4:3 PP
Vancouver - Anaheim 2:1