reklama

Jágr: Že jsme prodávali drahé zboží? Nesmysl

Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů. Jaromír Jágr, majitel kladenských Rytířů. autor: Milan Kammermayer
Jaromír Jágr se v tiskovém prohlášení důrazně ohradil proti tomu, že by jeho společnost Jágr Team prodávala kladenskému klubu předraženou hokejovou výstroj a výzbroj. Současně majitel kladenských Rytířů uvedl, že chce co nejdříve urovnat spory s městem, jež klubu zastavilo dotace a požaduje hloubkový audit.

Kladno - Žádné nesrovnalosti v hospodaření hokejového Kladna neexistují. Tak by se dalo v kostce shrnout úterní tiskové prohlášení majitele druholigových Rytířů Jaromíra Jágra.

Ten reagoval na výroky městského zastupitelstva, které na svém posledním zasedání řešilo situaci v klubu, kde útočník Floridy drží vlastnický podíl (více zde). Jedním z bodů, na které zastupitelé upozorňovali, byl i nákup údajně předraženého zboží od společnosti Jágr Team.

"Pořád se zpochybňují ceny Jágr Teamu. Já k tomu musím říct, že zboží bylo do klubu dodáváno naopak za výhodnějších podmínek. Za tím si stojím,“ prohlásil  Jágr.

Stejně odmítavě se postavil Jágr i k další problematické aktivitě klubu, potenciálnímu střetu zájmů mezi Rytíři a společností Energie stavební a báňská Jaromíra Jágra staršího.

"Tady už je vidět záměr hledat další a další věci… Protože pokud ti někdo vyčítá, že necháš zaměstnance jezdit tankovat k tátovi do Energie levnější naftu o tři koruny, tak to už mi hlava nebere,“ tvrdí Jágr.

Sponzoři by bez Jágra nepřišli

Útočník Floridy v prohlášení dále uvádí, že se rozhodně na úkor Rytířů neobohacuje, spíše naopak, neboť honoráře od sponzorů za reklamy s ním spojené investuje do rozpočtu klubu.

"Nerad o tom mluvím, ale co si budeme namlouvat, velkým sponzorům jsem propůjčil svá osobnostní práva, jinak by do kladenského hokeje nešli. Je potřeba si uvědomit, že jakmile s hokejem skončím, brzy o mě nebude takový zájem… A jak těžké je shánět do klubu peníze, Milan (Volf) přece ví, vždyť dříve v něm dělal přes rok výkonného ředitele,“ tvrdí Jágr.

Právě na Jágrovy peníze se Rytíři, kteří nyní působí v druhé nejvyšší soutěži, musí spoléhat. Město, jež vlastní 30 procent klubu a stadion, kvůli neprůhlednému hospodaření totiž zastavilo dotace.

"Ze všech stran stále slyším, že nejsem schopný postavit kvalitní mužstvo a že dokonce nechci na Kladně extraligu, což je holý nesmysl! Já si za naším týmem stojím, cítím tam zdravého ducha, dobrou partu a věřím hráčům i trenérům. Do klubu se jako hráč hodlám v co nejbližší době vrátit a přeci nebudu chtít hrát druhou nejvyšší soutěž,“ tvrdí Jágr.

reklama