reklama

Jágra nazlobilo vyloučení: Takhle odstavuju hráče už 25 let

FOTO Schwarz se mohl proti hvězdám Kladna rozkrájet. Marně! Podívejte se na obrázky z hokejového utkání Sparty a hvězdami nabitého Kladna. Foto: CPA - Eduard Erben
Jaromír Jágr byl vyloučen dvě minuty před koncem, Sparta v přesilovce snížila na 3:4.

Praha - Do konce třetí třetiny zápasu mezi Spartou a Kladnem chyběly dvě minuty a devět sekund, když se Jaromír Jágr snažil v útočném pásmu svým typickým způsobem odstavit si od těla obránce Troye Milama.

Jenže to udělal tak nešikovně, že se Milam po jeho chvatu rukou skácel k ledu, a kladenská ´osmašedesátka´ musela na trestnou lavici.

Pochvala za téměř zvládnuté oslabení

Rytíři sice v té chvíli vedli o dvě branky 4:2, ovšem domácím se v závěru ještě podařilo snížit na rozdíl jediné trefy a utkání zdramatizovat.

"Nechápu, jak jsem mohl být vyloučený. V životě se mi nestalo, že bych za tohle šel ven," kroutil i po zápase nevěřícně hlavou hvězdný útočník.

"Chtěl jsem si soupeře odtlačit rukou, jako to dělám posledních 25 let, a hráč upadne. Sám jsem se tomu divil."

Poslední dvě minuty se hosté museli bránit velkému tlaku Sparty, která sice snížila, ovšem to už do konce třetiny zbývalo pouze třináct sekund. Zoufale málo.

"Bylo to těžší o to, že mohli vyndat brankáře a hrát šest na čtyři. Ale my jsme to sehráli výborně," pochválil Jágr své spoluhráče.

"I když dali gól, tak to bylo až těsně před koncem. Pak už zbývalo málo času, aby mohli vyrovnat," oddechl si.

Sparta překvapila

Slova uznání našel také pro tým soupeře. Sparta v utkání dvakrát vedla a zlomila jí až pětiminutovka mezi 48. a 53. minutou, kdy inkasovala tři branky.

"Čekal jsem, že to budeme mít daleko jednodušší, ale opak byl pravdou. Byl jsem překvapený, jak Sparta hrála dobře. Fyzicky byli připraveni, dobře bruslili," okomentoval Jágr výkon Pražanů.

Kladno vstoupilo do prvních dvou třetin s očividným náporem, jenže se neumělo v koncovce prosadit.

"Ze začátku jsme sice vytvořili tlak, ale vyložené šance jsme neměli. A když jsme si je pak vypracovali, tak jsme zas nedali góly, místo nich jsme nastřelili tyčky," bilancoval první půli čtyřicetiletý forvard.

Přestože měli Kladenští opticky více ze hry, dvakrát šli do vedení domácí. Přesto Jágr neklesal na mysli.

"Doufal jsem, že to je jen otázkou času, kdy se to zlomí," věřil svému týmu.

A zlom přišel. Kladno třemi slepenými góly ve třetí třetině nakonec výsledek otočilo.

Zranění už je lepší

V předchozím střetnutí s Vítkovicemi se Jágr po většinu utkání šetřil kvůli drobnému zranění.

Jak přiznal, nebylo mu ani před nedělním duelem na Spartě dvakrát nejlíp. "Já osobně jsem se necítil moc dobře, ani jsem nechtěl nastoupit," uvedl.

Výhra a kvalitní výkon s holešovickým celkem mu však vlil novou sílu a už se těší na utkání s Pardubicemi, které je na programu ve středu.

"Už při zápase jsem se cítil líp, vzal jsem si nějaké prášky proti bolesti, takže jsem to ani moc nectítil. Máme na to tři dny, takže to bude určitě lepší," dodal.

reklama