VIDEO Jágra vychytal skvělý Lundqvist, play off se vzdaluje

23. 3. 2014 10:20
Jakub Voráček se brankou a asistencí podílel na čtvrtém vítězství Philadelphie v řadě.

New York -Třináct zápasů čekal Tomáš Plekanec na trefu v zámořské NHL. Dočkal se v nočním utkání na ledě Toronta, když vítězným gólem zařídil výhru Montrealu v kanadském derby 4:3.

Plekanec se zapsal mezi střelce po osmnácté v sezoně, avšak poprvé po olympijské přestávce. Český útočník se prosadil v 52. minutě, kdy stál na konci rychlé kombinace a brankáře Toronta Jamese Reimera překonal švihem z ostrého úhlu.

Montreal vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů a udržel si čtvrtou příčku v tabulce Východní konference, naopak Maple Leafs prohráli počtvrté za sebou a na sedmém místě už mají jen jednobodový náskok na Detroit a Washington.

Lundqvist vychytal Jágra a spol.

Důležitý zápas o play off naopak nezvládli New Jersey Devils. Jágrův tým prohrál s Rangers 0:2 a na postupovou pozici ztrácí jedenáct zápasů před koncem základní části už šest bodů.

Ďáblové doplatili na mizernou koncovku, se kterou si tentokrát poradil hrdina zápasu, brankář Jezdců Henrik Lundqvist. Švéd zneškodnil jednadvacet střel, z toho čtyři z hokejky Jaromíra Jágra.

Lundqvist vychytal jubilejní 50. čisté konto v kariéře a vytvořil nový klubový rekord. A Jágrovi nezbylo nic jiného, než si ze sebe udělat legraci na facebooku.

"Dnes jsme prohráli důležitý zápas proti Rangers a play off se nám vzdaluje. Naštvaný sednu k počítači, kouknu na FB a musel jsem se začít smát. Nějaký vtipálek mně poslal video a napsal:.....Potkají se dva hokejoví fanoušci a čtou si noviny - tak si představ, že ten Jágr se chtěl z nešťastné lásky zastřelit - nekecej! A jak to dopadlo? ..- Jako obvykle- NETREFIL SE.......:)))))).. .... Vtipný, smutný ale pravdivý," napsal Jágr fanouškům.

Philadelphia i díky Voráčkovi válí

Parádní formu v závěru základní části NHL chytili hokejisté Philadelphie Flyers. I díky dnešní výhře 4:1 nad St. Louis, které společně s Bostonem vede celou ligu, totiž "letci" vyhráli už pátý zápas v řadě.

Dnes se přitom na vítězství Philadelphie podílel dvěma body také Jakub Voráček, který vstřelil branku a ještě asistoval u trefy Scotta Hartnella. Po zápase byl český útočník vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Bluesmanům v sobotním duelu nic nepomohla ani asistence navrátilce Vladimíra Sobotky.

Palát si vynutil krásným gólem prodloužení

Dva body si v sobotu večer připsal také obránce Tampy Radko Gudas, ale jeho příspěvek nakonec Lightning stačil v utkání s Pittsburghem jen k bodu. Pittsburgh totiž zápas vyhrál díky brance Jamese Neala v prodloužení 4:3.

Jednu z branek, u kterých asistoval Radko Gudas, přitom vstřelil Ondřej Palát, který v předposlední minutě projel přes celé hřiště a a parádním gólem zajistil svému týmu alespoň bod za prodloužení.

Palát si v posledních pěti zápasech připsal šest kanadských bodů a v produktivitě nováčků stíhá Nathana MacKinnona. Ten má nyní o pět bodů víc.

Večer českých hokejistů pak ještě zvýraznil obránce Detroitu Jakub Kindl, který přihrál na dva góly Red Wings v utkání s Minnesotou. "Rudá křídla" nakonec zápas díky vítěznému gólu Nyquista ve třetí třetina vyhrála 3:2.

Detroit se prosmýkl na osmé místo

Detroit se díky této výhře prosmýkl na osmé místo ve Východní konferenci, o které v tuto chvíli bojuje ještě další tři týmy, včetně New Jersey Devils, kteří dnes v noci nastoupí proti New Yorku Rangers.

Naprázdno vyšli čeští hokejisté v zápase mezi Ottawou a Dallasem, který Stars vyhráli 3:1 a dotahuje se na osmou příčku pro play off, kterou aktuálně drží Phoenix s početnou českou kolonií.

Důležité dva body v boji o play off si připsalo také Los Angeles Kings, které přejelo Floridu 4:0. Brankář Jonathan Quick si v tomto utkání připsal pátý shutout sezony a celkově 172 vítězství v dresu Kings, které z něj udělalo nejlepšího gólmana v historii klubu.

Philadelphia - St. Louis 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 21. Hartnell (Voráček), 34. B. Schenn, 56. Voráček, 58. Simmonds - 7. Schwartz. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.942.

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 52. a 57. Malkin, 26. Crosby, 62. Neal - 37. Filppula, 49. Stamkos (Gudas), 59. Palát (Gudas). Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.668.

Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 6. M. Koivu, 41. Coyle z trest. střílení - 11. B. Smith (Kindl), 38. Legwand (Kindl), 46. Nyquist. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19.176.

Dallas - Ottawa 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 36. Eakin, 45. Daley, 47. Jamie Benn - 4. Karlsson. Střely na branku: 44:27.

Los Angeles - Florida 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 12. Lewis, 18. M. Richards, 29. Brown, 52. Martinez. Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.118.

San Jose - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 20. Marleau, 46. Sheppard - 12. Fehr, 53. C. Brown, rozh. nájezd Bäckström. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.562.

New Jersey - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 31. Rick Nash, 60. Stepan. Střely na branku: 21:27. Diváci: 17.829.

Winnipeg - Carolina 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky: 28. Slater, 42. Little (Frolík) - 29. E. Staal (Tlustý), 30. J. Staal, 32. Riley Nash. Střely na branku: 36:32. Diváci: 15.004.

Phoenix - Boston 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky: 12. Doan, 21. Ekman-Larsson - 44. a 60. Iginla, 4. Bergeron, 57. S. Thornton. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17.468.

Edmonton - Calgary 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)

Branky: 5. Petry - 28., 45. a 54. Glencross (na druhou Hudler), 9. Giordano, 25. Cammalleri, 26. Stajan z trest. střílení, 27. Byron, 46. Westgarth (Šmíd). Střely na branku: 25:31. Diváci: 16.839.

Toronto - Montreal 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Branky: 12. Lupul, 19. Bozak, 43. Kadri - 6. Pacioretty, 7. Bourque, 20. Gionta, 52. Plekanec. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.789.