3. 3. 2008 9:41
NY Rangers - Philadelphia 5:4 SN
Tým New Yorku Rangers zažívá vítěznou šňůru.
Tým New Yorku Rangers zažívá vítěznou šňůru. | Foto: Reuters

New York - Fandové hokejového týmu NHL New York Rangers si poslední dobou přicházejí na své. Klub se jednu chvíli potácel mimo postupové příčky do play off, nyní ale zabral.

Již devět zápasů nepoznal v normální hrací době porážku, v neděli doma v Madison Square Garden proti Philadelphii Flyers vyhrál již počtvrté za sebou.

Více o nedělních zápasech NHL čtěte zde: Hašek pomohl Detroitu z krize, Hemský znovu famózní

Hosté však začali nadějně. Vedli již v čase 1:08 díky své nové posile Václavu Prospalovi. Byl to již jeho třicátý gól sezony.

"Je to skvělý pocit. Doufám, že jsem se skórováním neskončil, ale i tak je to v NHL velké číslo," rozplýval se podle agentury AP Prospal.

Jenže ten svou trefou píchnul pouze do českého hnízda. O tři minuty později odpověděl v přesilovce Martin Straka po přihrávce Jaromíra Jágra.

Za další čtyři minuty využili početní výhodu i hosté. Jenže mezi 12. a 14. minutou přišly podařené chvilky obránce Marka Malíka, jenž přihrával na dva góly. U branky na 3:2 pro Rangers asistoval i Straka.

První třetina nakonec skončila 3:3, ve druhé šli domácí do vedení, ve třetí hosté vyrovnali.

Rozhodly nakonec až samostatné nájezdy. V nich byli v prvních dvou sériích Letci stoprocentně neúspěšní, Jezdci naopak stoprocentně úspěšní. Mohli se proto radovat z výhry 5:4.

Čtyři brankáři v jednom utkání

Oba týmy měnily v průběhu hry brankáře. Hrdinou se stal newyorský náhradník Stephen Valiquette. Po první třetině vystřídal Henrika Lundqvista, který z osmi střel pustil tři. Jeho kolega z osmnácti ran nedosáhnul na jedinou.

"Byla to docela zábava sledovat, jak oba brankáři celkem rychle opustili led," řekl agentuře AP dobře naladěný autor rozhodujícího nájezdu Brendan Shanahan.

Valiquette se již stal postrachem Philadelphie. Na jejím ledě ji už totiž letos vychytal 4:0 a 2:0.

K jeho brilantním zákrokům patřilo i agresivní odkopnutí puku z hokejky soupeře. Jak po zápase prozradil, cvičil tento prvek po trénincích spolu s Jaromírem Jágrem.