reklama

Jágrmánie #2: Dráhy posilují spoje, čekají nápor Pardubic

Jaromír Jágr plní hokejové arény. Jaromír Jágr plní hokejové arény. autor: CPA - Eduard Erben
Na Jaromíra Jágra bude zítra v Praze nejspíš znovu vyprodáno. Kladno v O2 areně hostí Pardubice, ze kterých se na Prahu valí tisícovky fanoušků. České dráhy už posílily spoje.

Pardubice - Hurá na Prahu! Pardubice chtějí být v O2 areně znovu doma. Na zítřejší utkání s Jágrovým Kladnem se z východních Čech do metropole chystá nápor tisícovek fanoušků.

Má to být velkolepé. Fanklub chystá obdobnou akci, jako v únoru 2005. Tehdy na zápas Slavia - Pardubice dorazilo téměř 15 tisíc fanoušků, kteří v drtivé většině fandili hostům.

"Věříme, že budeme mít v O2 areně tradičně domácí prostředí," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí pardubického klubu Jan Hrabal.

"Těžko ale říct, jestli překonáme náš historicky nejpočetnější výjezd a kolik tisícovek lidí z Pardubic na hokej nakonec vyrazí. Uvědomujeme si, že řada diváků nebude fandit ani jednomu celku. Někteří lidé se půjdou podívat jen na Jágra," doplnil Hrabal.

Dráhy posilují spoje

Na obrovský nápor se připravují i České dráhy, které na trase mezi Pardubicemi a Prahou posilují spoje. "Je to aktivita fanklubu, který se hodlá vypravit vlakem," řekl Hrabal.

Dráhy přidaly čtyři vagony do spoje, který vyjíždí těsně před utkáním na Prahu a další čtyři do spoje, který by měl fanoušky Pardubic odvést po hokeji domů. Celkem se kapacita vlaků zvýšila o 400 míst.

Pardubický kotel má předem rezervovány dva sektory za brankou, další fanoušci si museli vstupenku zajistit v předprodeji.

Zbývají poslední stovky lístků

Podle tiskového mluvčího Kladna Víta Herala je o utkání minimálně stejně velký zájem, jako o duel Kladna se Slavii. Ten minulý týden sledovalo v O2 areně 15 575 diváků.

Toto číslo ovšem může být ve středu překonáno. Krom několika stovek lístků, které jsou dle Herala k dispozici v pokladnách na Kladně, už totiž zítra do volného prodeje zamíří pouze 400 vstupenek.

Jistou naději pro opozdilce přitom ještě skýtají sice zarezervované dosud ale zatím nezaplacené lístky, kterých je dle informací Aktuálně.cz 1100. V případě, že se k nim objednatelé nepřihlásí, o půlnoci zamíří opět do prodeje.

Druhý díl Jágrovy show je v Praze na programu ve středu v 18:15 a Aktuálně.cz z něj chystá online přenos.

reklama