reklama

Jágr dnes znovu poblázní Prahu. Možná ale naposled

autor: CPA - Eduard Erben
Jaromír Jágr dnes podruhé v sezoně vyprodá O2 arenu a celkově se již potřetí představí pražským divákům. Možná půjde o jeho poslední letošní vystoupení v metropoli.

Praha - Vyprodaná O2 arena, nájezd tisícovek vášnivých fanoušků z Pardubic, hvězdy z NHL a souboj Jaromíra Jágra s Alešem Hemským. To jsou hlavní lákadla dnešního utkání Kladna s Pardubicemi.

Tím největším je ale bezesporu Jaromír Jágr. Právě jeho jméno během týdne potřetí vyprodá pražskou halu. A možná i naposled.

Jak včera mluvčí kladenského klubu Vít Heral Aktuálně.cz potvrdil, Kladno zatím nemá jistotu dalších zápasů v O2 areně. "Není nic jistého, jednáme o tom, ale v tuto chvíli je potvrzený pouze zápas s Pardubicemi," řekl.

V pátek se bude jednat o konci výluky

To sice nemusí znamenat, že by se Kladno nedohodlo, ve vzduchu ale zároveň visí možný konec výluky.

Představitelé NHL včera večer oznámili, že na pátečním jednání udělají vše pro to, aby zámořská soutěž začala v řádném termínu - 11. října.

Hráči by tak z Evropy utekli zřejmě tak rychle, jak do ní přišli. A Jágrmánie? Ta by zase na několik měsiců v Česku pohasla.

Kladno s Jágrem nasadí dnes večer proti Pardubicím kompletní formaci z NHL i s obráncem Tomášem Kaberlem, Pardubice chtějí kontrovat Alešem Hemským.

Hynek: Na Jágra a spol. nic nevymyslíme

Jednoho z nejšikovnějších hokejistů vůbec postaví do formace s Pavlem Brendlem a Tomášem Zohornou. "Těžší začátek si snad ani nejde představit," směje se Hemský.

Za ním se v obraně postaví obránce Detoritu Jakub Kindl, O2 arena tak na ledě uvidí sedm borců z NHL. Jasně navrch ale budou mít domácí. Rytíří vyrukují s elitní "reprezentační" formací Tlustý, Plekanec, Jágr - Židlický, Kaberle.

"Soustředíme se ale na sebe. Nic speciálního na ně stejně nevymyslíme. Jsou domácí a mají výhodu, že mohou střídat až po nás. Checking line bychom proto nasazovat stejně nemohli," řekl trenér Pardubic Pavel Hynek.

V televizi až ze záznamu

Boj o tři body s nádechem NHL začíná v O2 areně dnes večer v 18:15. Podle informací Aktuálně.cz půjde dnes do prodeje už pouze 400 vstupenek a jistou nadějí skrývají také nevyzvednuté rezervace. Těch bylo včera zhruba 1100.

Zápas nebude živě vysílat žádná z českých televizí, diváci místo hokejového utkání uvidí na ČT4 zápas Poháru České pošty mezi Chomutovem a Plzní.Utkání mezi Kladnem a Pardubicemi pak pustí zhruba v jedenáct hodin ze záznamu.

Online přenos ale budete moci sledovat živě na stránkách Aktuálně.cz zde.

reklama