Jágrova píle vyšla naprázdno. Rozhodl šťastný gól

zh
14. 4. 2008 7:46
NY Rangers - New Jersey 3:4 PP
John Madden z New Jersey se raduje z gólu v prodloužení. Domácí New York Rangers vedou již jen 2:1 na zápasy. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers se ve čtvrtfinálové sérii s New Jersey Devils poprvé představili doma. Jenže místo zvýšení nadějného stavu série na 3:0 bude drama.  Rangers už vedou jen 2:1.

Ďáblové vyhráli šťastným gólem v prodloužení 4:3 a prohrávají již jen 1:2 na zápasy.

Kapitán Jezdců Jaromír Jágr asistoval u všech tří branek domácích, nováček Brandon Dubinsky se blýsknul dvěma góly. Vše ale nakonec bylo málo platné.

Čtěte více o utkání Washington vs. Philadelphia

Domácí jedinkrát v utkání vedli, když ve 27. minutě Scott Gomez a Jaromír Jágr asistovali Seanu Averymu u přesilovkové trefy na 2:1

Jenže početní výhody vycházely i hostům. Patrik Eliáš v jedné z nich ve 33. minutě vyrovnal, o dvě a půl minuty později v další přesilovce Zach Parise opět vrátil Devils vedení.

New Yorku se podařilo vyrovnat hned po 55 vteřinách  třetí třetiny. Akci Jaromíra Jágra a Martina Straky dotáhl do úspěšného konce opět Dubinsky.

Další gól již nepadl, rozhodnutí přišlo až na začátku 7. minuty prodloužení.

Pětatřicetiletý centr New Jersey John Madden nastřelil nohu spoluhráče Sergeje Brylina a od ní se puk odrazil do brány.

"V prvních dvou zápasech pomohly šťastné zvraty  nám. Dnes zase pomohly jim v prodloužení," konstatoval Jágr a dodal: "Nikdo neříkal, že to bude jednoduché. Bude to složité, ale musíme si z toho brát pozitiva. Stále ještě vedeme 2:1."

Sérii zdramatizoval ve Východní konferenci i Boston. Poprvé hostil doma Montreal, s nímž prohrával 2:0 na zápasy. V 10. minutě nastavení rozhodl domácí Marc Savard o výhře 2:1 a o snížení série na 1:2.

Doma uspělo i Calgary, které v rámci bojů v Západní konferenci poprvé hostilo San Jose. Po výhře 4:3 překvapivě vede sedmé mužstvo základní části nad druhým 2:1 na zápasy.

Východní konference:
2. čtvrtfinále:

Washington - Philadelphia 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), stav série 1:1
Branky: 6. Umberger, 16. Carter

3. čtvrtfinále:
Boston - Montreal 2:1 PP (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
, stav série 1:2
Branky: 7. Lucic, 70. Savard - 25. Kostopoulos

NY Rangers - New Jersey 3:4 PP (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1), stav série 2:1
Branky: 13. a 41. Dubinsky (na obě Jágr a Straka), 27. Avery (Jágr) - 4. Brylin, 33. Eliáš, 36. Parise, 67. Madden

Západní konference
Calgary - San Jose 4:3 (1:3, 1:0, 2:0), stav série 2:1

Branky: 14. Iginla, 31. Langkow, 42. Phaneuf, 57. Nolan - 2. Clowe, 4. Marleau, 4. Murray