Jágrovi Rytíři nadělili brněnské Kometě osm gólů

Aleš Vávra Aleš Vávra
21. 10. 2011 21:05
Budějovice vyhrály v Boleslavi a vedou extraligu

Praha - Čtyři góly během necelých šesti minut, tři body a drtivá výhra 8:2. Fanoušci hokejového Kladna si v utkání 14. kola extraligy užili parádní představení svého týmu.

Rytíři proměnili duel s Kometou Brno v exhibici a přerušili sérii pěti porážek v řadě. Dvakrát se mezi střelce zapsali Patera a Kuchler.

Kladno si celý zápas udržovalo gólový náskok, v závěru ovšem předvedlo nevídanou smršť. Od 53. do 58. minuty nasázeli do sítě nešťastného brankáře Trvaje, který v průběhu utkání vystřídal Hoviho, čtyři branky.

Karlovy Vary posílil útočník Mikeska, Salfický zůstává
Sparta válí dál. Porazila Plzeň a vede extraligu

Uspěli i Bílí Tygři Liberec, kteří bodově loupili na ledě mistrovského Třince. O své výhře 4:3 rozhodli ve druhé třetině, ve které nastříleli tři góly a nedostali ani jeden.

Nečekaným střeleckým hrdinou tygrů byl Lukáš Krejčík. Kapitán Nedvěd zaznamenal dva body a vede kanadské bodování extraligy.

Třinečtí sice mocně dotahovali, ve třetí třetině však dokázali odpověděť pouze dvěma brankami, což na body nestačilo.

Domácí Werk aréna není letos pro mistra nedobytnou tvrzí. Před svými fanoušky už Třinec prohrál popáté v sezoně.

České Budějovice.
České Budějovice. | Foto: ČTK

Do čela extraligy se vrátili hokejisté Českých Budějovic, kteří zvítězili 5:2 v Mladé Boleslavi. Na prvním místě tak vystřídali pražskou Spartu. Dva góly vstřelil Jihočech Kuchejda a branku dal i Aleš Kotalík, který se trefil už počtvrté po svém návratu do české nejvyšší soutěže.

Naopak Mladá Boleslav klesla na poslední místo pořadí, protože Karlovy Vary v domácím prostředí deklasovaly Litvínov 6:2. Dvakrát skórovali Dej a Zaťovič.

V ostře sledovaném duelu mezi Pardubicemi a Vítkovicemi byli štastnější domácí, kteří získali dva body po samostatných nájezdech. Ty rozhodl Radovan Somík, když překonal jinak svělého Romana Málka.

Rozstřel rozhodoval o vítězi duelu také v pražské 02 aréně, kde Slavia hostila Zlín. Moravané zvítězili 5:4 na nájezdy a poskočili na druhé místo před Spartu.

Slavia zápas dobře rozehrála a ve 12. minutě vedla 2:0. Po dvou třetinách byl stav 3:1, ovšem vyrovnání zařídil dvěma góly Ondráček. Vedení vrátil domácím Sklenář, Zlín si však vynutil prodloužení pouhých 28 vteřin před koncem.

Při vyloučení Růžičky překonal Furcha Petr Leška. Rozhodující samostatný nájezd pak proměnil Köhler.

14. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. D. Květoň (Bonk), 43. Orsava (Rufer, Peterek), 60. Adamský (Kohn, Peterek) - 10. L. Krejčík (Kudrna, P. Nedvěd), 36. L. Krejčík, 37. Bárta (Dušek), 40. P. Nedvěd (Trončinský, Bárta). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 3789.

Třinec: Francouz (41. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, P. Hořava, Davison - D. Květoň, Bonk, Marosz (44. Bajtek) - Kohn, Peterek, Adamský - Havel, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Derner, Trončinský, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, L. Krejčík - Klimenta, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Dušek - Vantuch, Bortňák, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 8:2
(1:0, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 19. Patera (Bicek, Kalla), 24. Kuchler (Toman, Kafka), 27. Hovorka (Hlaváč), 46. Kuchler (Bicek), 53. Kafka, 57. David Růžička (Melka, Eberle), 58. Diviš (Kafka, Valský), 58. Patera z tr. střílení - 24. Petrovický (Pospíšil, Valach), 44. Holec (H. Zohorna). Rozhodčí: Hrubý, Jeřábek - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 2275.

Kladno: Chábera - Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, David Růžička, M. Dvořák, J. Drtina - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka, Kalla - Eberle, Knotek, Hlaváč - Valský, Diviš, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Brno: Hovi (27. Trvaj) - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, R. Dlouhý - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - H. Zohorna, Holec, Podkonický - Erat, Koreis, Jakub Svoboda. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 2:1 po sam. nájezdech
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 60. Nakládal (Bartek, T. Zohorna), rozhodující nájezd Somík - 49. Rehák (Štefanka). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Bádal, Kis. Vyloučení: 2:4, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8426.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kolář II, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, M. Drtina - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, T. Zohorna, Bartek - Rákos, Elkins, Sim - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Trnka, Ovčačík, Rehák - Szturc, Húževka, J. Sýkora - J. Káňa, Ujčík, Štefanka - Pohl, Strapáč, Walker - Kolouch, M. Hlinka, Šedivý (21. T. Káňa). Trenéři: Trličík a Moták.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:5
(0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Balaštík (Chaloupka, Žabka), 40. Bahenský (Cetkovský) - 20. Kotalík (Kašpařík), 27. Langhammer (Ptáček, Kranjc), 28. Kuchejda (T. Mertl), 31. Kuchejda (R. Pšurný, T. Mertl), 59. T. Mertl (Podlešák, Langhammer). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8, navíc Gulaš (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2960.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Drábek, Jindra, Baldwin, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Kotrla - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Pabiška, Vrbata, Demel - Goertzen, Stieler, Jiránek. Trenéři: Hnilička a Hiadlovský.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš (44.-54. Sailer), Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný, Kupka a L. Gula.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 6:2
(1:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Pech (Gulaši), 30. Dej (Skladaný), 38. Dej (Skladaný), 40. Kumstát (Pech, Gulaši), 44. Zaťovič (Skuhravý, Mocek), 45. Zaťovič (Mikeska) - 9. Kubinčák (Lukeš, V. Hübl), 35. Hanzl (Stříteský, Kousalík). Rozhodčí: Šindler, Husička - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6, navíc Přindiš - Majdan oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3165.

Karlovy Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gawryletz, Parýzek, Přindiš - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kuběna, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Litvínov: Volke - Černošek, Kubát, Kousalík, Gula, Pojkar, Brejčák, Jareš, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Jenáček, Hujsa, Frolík - Majdan, Bojer, Maxa. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:5 po sam. nájezdech
(2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Kůrka (V. Růžička ml., T. Svoboda), 12. P. Jelínek, 29. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Sklenář), 51. Sklenář (Kadlec) - 25. Finsterle (Linhart, Leška), 45. Ondráček z tr. střílení, 47. Ondráček, 60. Leška (O. Veselý, T. Sýkora), rozhodující sam. nájezd Köhler. Rozhodčí: Minář, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc V. Růžička ml. (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3170.

Slavia: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík, od 48. navíc Špelda - Kůrka, Krenželok, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Kalus, P. Jelínek, J. Doležal - Micka, T. Hertl, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Zlín: Horčička (na nájezdy J. Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.