8. 4. 2014 20:51
Reportáž se sedmého kola baráže o hokejovou extraligu.
Hokejisté Mladé Boleslavi míří zpět do extraligy.
Hokejisté Mladé Boleslavi míří zpět do extraligy. | Foto: CPA -Eduard Erben

PrahaHokejová baráž napsala v úterý už svojí sedmou kapitolu a blíže do nejvyšší soutěže mají aktuálně oba prvoligové celky – Mladá Boleslav a Olomouc. Středočeši smetli poslední Kladno 6:2, Hanáci si pak vezou cennou výhru 3:1 z ledu Chomutova.

V Boleslavi řádil Látal

Do mladoboleslavské sestavy se po dvouzápasové přestávce vrátil obránce Toman a proti svému bývalému klubu se v osmé minutě výrazně přičinil o otevření skóre. Do jeho přesilovkové střely od modré čáry se před bránou vložil Mikulík, tečovaný puk přeletěl gólmana Cháberu a skončil v jeho brance.

Ve 22. minutě se po dlouhé přihrávce Žabky dostal za kladenskou obranu Látal a sólo zakončil mezi Cháberovy betony. Po polovině zápasu tentýž hráč přihrál na modré čáře Starému, při jehož střele měl kladenský brankář zakrytý výhled a u pravé tyče nedokázal zasáhnout.

Povedenou pasáž domácích pak zakončil Látal v 35. minutě asistencí u Musilova gólu na 4:0, po kterém Chábera opustil kladenskou bránu a nahradil ho Cikánek. Kladenské naděje oživil v 45. minutě Dalecký, jenž se dostal do úniku a navzdory faulu skóroval. V 54. minutě navíc přesilovkovou trefou do poloprázdné brány snížil Havlíček na 2:4.

Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby Rytíři odvolali brankáře, ale ztratili puk, Klimenta ujížděl k prázdné brance, ale kvůli faulu nemohl zakončit. Rozhodčí posoudili situaci jako technický gól Lence, který se jako poslední dotkl kotouče. Stejný hráč pak završil skóre gólem na 6:2 po přečíslení tří na jednoho.

Chomutov byl v úvodu lepším týmem

V první třetině se hrál urputný hokej, bojovalo se o každý metr ledu a mnoho pohledných akcí k vidění nebylo. Lepším týmem byli domácí Piráti, kteří se dostávali do střeleckých příležitostí. Ve 13. minutě hráli domácí první přesilovku, největší příležitost ale Bomersback nevyužil.

V 27. minutě se opět do velkého tlaku dostal Chomutov, ale střely Havla, Krsteva i Svobody mířily mimo. Po polovině utkání měl Chomutov další velkou šanci. Z pravé strany nahodil kotouč Kubinčák a dojíždějící Sikora ho stačil ještě usměrnit na branku Olomouce. Vošvrda ho ale na poslední chvíli vyškrábl špičkou betonu.

Úvodní gól zápasu tak vstřelil až v 51. minutě Marosz, který objel Růžičkovu branku a bekhendem pohodlně zakončil. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Bartečko přihrál zpoza brány Stehlíkovi, jehož střelu Vošvrda ještě vyrazil, ale na Svobodovu dorážku už byl krátký.

O zisku tří bodů pro Olomouc rozhodl z rychlého protiútoku Herman, který v přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Divišovu přihrávku. Výsledek zpečetil 61 sekund před koncem při power play Chomutova do prázdné branky Ostřížek.

7. kolo baráže o hokejovou extraligu:

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Mikulík (Toman, D. Výborný), 22. M. Látal (Žabka, Bohunický), 32. Starý (M. Látal), 35. Musil (M. Látal, Bohunický), 58. Lenc, 60. Lenc (Broš, Klimenta) - 45. Dalecký (T. Kaberle, Eberle), 54. Havlíček (Patera, M. Hořava). Rozhodčí: Lacina, Minář - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3980.

Mladá Boleslav: Valent - Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka, Kurka - Pabiška, D. Výborný, Mikulík - Klimenta, Broš, Jarůšek - Starý, Musil, M. Látal - Kubica, Vrbata, Lenc. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Kladno: Chábera (35. Cikánek) - Kolářík, T. Kaberle, Gutwald, P. Hořava, Majeský, David Růžička - Tenkrát, Machač, M. Hořava - Zagrapan, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Patera, Eberle - Strnad, Havlíček, Bajaruns - Šilhavý. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:3 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 53. Jaroslav Svoboda (J. Stehlík, Bartečko) - 51. Marosz (Selingr), 58. Herman (Diviš), 59. Ostřížek. Rozhodčí: Hribik, Husička - Blümel, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3528.

Chomutov: Martin Růžička - J. Stehlík, Malec, Krstev, R. Havel, Rutta, M. Jass, J. Mrázek, Bartejs - Bomersback, Bartečko, Šagát - Jaroslav Svoboda, Gajovský, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Kubinčák - Račuk, Sikora, Hromas. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Olomouc: Vošvrda - Janáček, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Pekr, Rác, Vodný - Marosz, J. Knotek, Herman - Králík, Diviš, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.

1. Mladá Boleslav 7 3 2 1 1 23:13 14
2. Olomouc 7 4 0 2 1 20:18 14
3. Chomutov 7 2 1 1 3 14:14 9
4. Kladno 7 0 2 1 4 14:26 5