Jágrovo Kladno začalo kanonádou. Porazilo Kolín 7:1, Plekanec pomohl třemi body

12. 9. 2020 18:54
Hokejisté Kladna vyhráli v úvodním kole první hokejové ligy nad Kolínem 7:1 a třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Tomáš Plekanec, který se do týmu Rytířů vrátil z rodinných důvodu z extraligové Komety Brno.
Tomáš Plekanec v dresu Kladna
Tomáš Plekanec v dresu Kladna | Foto: Dalibor Sosna

V sestavě Středočechů chyběl osmačtyřicetiletý hrající majitel Jaromír Jágr, jenž se zařadí do hry později v sezoně.

Kladno, které po sezoně v extralize sestoupilo, s nováčkem druhé nejvyšší soutěže prohrávalo od 12. minuty po brance Václava Jantovského.

Za 50 vteřin ale vyrovnal Marek Račuk a v 17. minutě otočil stav v přesilové hře Adam Kubík, který si v utkání připsal stejně jako Plekanec tři body.

Ve druhé třetině zvýšili náskok opět Kubík s Plekancem a v závěrečném dějství se ještě prosadili dvakrát Tomáš Pitule a jednou Račuk, který také skóroval v utkání dvakrát.

1. kolo první hokejové ligy:

Kladno - Kolín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky: 13. a 48. Račuk, 17. a 24. Kubík, 42. a 49. Pitule, 27. Plekanec - 12. Jankovský. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Flegl, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 1670.