Jágrův Dallas padl jedinou trefou, Havlát dal vítězný gól

21. 1. 2013 6:20
Minnesota porazila Dallas jediným gólem Pariseho.
Jaromír Jágr tentokrát po gólu i vítězství pošilhával marně.
Jaromír Jágr tentokrát po gólu i vítězství pošilhával marně. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Dallasu na úvodní výhru s Phoenixem nenavázali a v nedělním utkání NHL na ledě Minnesoty prohráli fotbalovým výsledkem 0:1.

O osudu zápasu rozhodl už v 9. minutě při hře čtyři na čtyři, v době, kdy byl na trestné lavici právě Jaromír Jágr, Zach Parise.

"Měli jsme nějaké šance na vyrovnání v poslední minutě, ale celkově nám zblokovali hodně střel," vyzdvihl Jágr, který v předchozím utkání nasbíral čtyři body, obranu soupeře. "Do šancí jsme se dostávali těžko," dodal.

Stoprocentní Pittsburgh

Stejně jako Wild si druhou výhru připsal také Pittsburgh, jenž především díky povedené první třetině porazil 6:3 New York Rangers. 31 zákroky se na výhře Tučňáků podílel brankář Tomáš Vokoun.

"Člověk se nechce dostat mimo postupovou osmičku a pak soupeře před sebou nahánět. Takže jsem rád, jak jsme sezonu začali," podotkl Vokoun, jenž do do Pittsburghu přišel před touto sezonou.

Hemský a Havlát přispěli k obratu

Gólem a proměněným nájezdem (podívejte se ZDE) se blýsknul Aleš Hemský, jehož Edmonton otočil duel ve Vancouveru a nakonec vyhrál 3:2.

K obratu přispěl také Martin Havlát, který v 36. minutě vstřelil klíčový gól na 2:1. Žraloci nakonec v Calgary zvítězili 4:1.

Naopak ani trefa Martina Hanzala Phoenixu k bodů nepomohla. Kojoti v přestřelce podlehli Chicagu 4:6. Dvě asistence v týmu vítězů zaznamenal obránce Michal Rozsíval.

Výsledky NHL:

Buffalo - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 36. a 60. Vanek, 12. Ott, 55. Myers, 57. Hodgson - 23. Couturier (Voráček), 25. C. Giroux. Střely na branku: 41:29. Diváci: 19.070.

Calgary - San Jose 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 13. Stempniak - 34. a 39. Marleau, 36. Havlát, 59. D. Boyle. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Pittsburgh 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)
Branky: 10. Callahan, 47. Pyatt, 55. R. Nash - 2. a 46. J. Neal, 16. Kennedy, 19. Niskanen, 30. Dupuis, 59. Letang. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři góly ze 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Střely na branku: 34:39. Diváci: 17.200.

Minnesota - Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 9. Parise. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.296.

Vancouver - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Edler, 35. Kassian - 40. Eberle, 55. Hemský, rozhodující sam. nájezd Gagner. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.910.

Phoenix - Chicago 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Branky: 4. Moss, 26. Vermette, 45. Hanzal, 46. Doan - 38. a 41. Hossa (na první Rozsíval), 11. a 46. Bolland , 30. Sharp, 39. Stalberg (Rozsíval). Střely na branku: 29:31. Diváci: 17.363.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 2 2 0 0 5:2 4
2. Edmonton 1 1 0 0 3:2 2
3. Vancouver 2 0 1 1 5:10 1
4. Colorado 1 0 0 1 2:4 0
5. Calgary 1 0 0 1 1:4 0