Jágrův Dallas vyhrál v Detroitu, Plekanec se poprvé trefil

23. 1. 2013 6:15
Martin Erat a Tomáš Plekanec pomohli svými brankami k výhře.
Hokejisté Montrealu si poradili s Floridou.
Hokejisté Montrealu si poradili s Floridou. | Foto: Reuters

Detroit - Šlágr hokejové NHL ovládl Jágrův tým, Dallas Stars. Hvězdy uspěly na ledě Rudých křídel z Detroitu, když zvítězili těsně 2:1. Český hokejista byl hodně vidět, žádný kanadský bod si ale nepřipsal.

Střelecky Jaromíra Jágra zastoupil spoluhráč Michael Ryder, který brankami v úvodu zápasu a na začátku třetí části připravil Dallasu dvoubrankové vedení. Red Wings snížili až čtyři vteřiny před koncem, když brankáře Kariho Lehtonena připravil o čisté konto svým prvním gólem v soutěži Damien Brunner.

Erat rozhodl gólem o výhře Nashvillu

Vítězství slavila i další bývalá hvězda kladenských Rytířů. Tomáš Plekanec se poprvé v letošní NHL zapsal mezi střelce a pomohl tak svému Montrealu k výhře nad Floridou 4:1. Český hokejista otevřel skóre utkání již ve 4. minutě přesnou střelou z prostoru mezi kruhy.

Branku vsítil také Martin Erat z Nashvillu. A to hned tu rozhodující. Predátoři zvítězili na ledě Minnesoty 3:1 a připsali si své první vítězství v soutěži. Český útočník zápas rozhodl gólem za stavu 1:1 v 52. minutě, když využil špatné rozehrávky brankáře Bäckströma a zakončil do prázdné branky.

Pavelec vychytal výhru proti Washingtonu

Výbornu práci odvedl pro svého zaměstnavatele také Ondřej Pavelec. Brankář Winnipegu si připsal dvaatřicet úspěšných zákroků a výrazně přispěl k výhře Jets 4:2 ve Washingtonu. Capitals sice šli do vedení po deseti minutách, jenže potom je začal bývalý brankář Liberce přivádět k šílenství. Podruhé Pavelec inkasoval až v samém závěru za rozhodnutého stavu.

Čtyřicetiletý brankář Martin Brodeaur vychytal už 120. čisté konto kariéry. New Jersey především díky němu doma porazilo 3:0 Philadelphii. Jednu asistenci si v dresu Ďáblů připsal obránce Marek Židlický.

Bývalému Jágrovu týmu se na začátku zkrácené sezony vůbec nedaří. Letci prohráli všechny tři zápasy a vstřelil pouhé tři branky.

Výsledky NHL:

Washington - Winnipeg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky: 11. Hendricks, 59. Brouwer - 13. E. Kane, 17. Ladd, 35. Wheeler, 40. Slater. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18.506.

Carolina - Tampa Bay 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 24. Skinner - 6. Pyatt, 12. Conacher, 42. Aulie, 50. Malone. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.680.

Montreal - Florida 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 14. a 29. Markov, 4. Plekanec, 35. Galchenyuk - 25. Kopecký (Fleischmann). Střely na branku: 33:28. Diváci: 21.273.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Zajac, 20. Clarkson (Židlický), 23. Kovalčuk. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.625.

Detroit - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 60. Brunner - 6. a 46. Ryder. Střely na branku: 40:32. Diváci: 20.066.

Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 7. Heatley - 17. Spaling, 52. Erat, 60. Legwand. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.540.

Edmonton - San Jose 3:6 (1:6, 1:0, 1:0)

Branky: 9. Jakupov (Hemský), 35. Schultz, 44. Hall (Šmíd) - 5. a 19. Couture (na druhou Havlát), 11. a 12. Marleau, 4. Boyle, 20. Vlasic. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.839.

Chicago - St. Louis 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 8. P. Kane, 29. Seabrook, 43. Stalberg - 45. McDonald, 55. Oshie. Střely na branku: 27:34. Diváci: 21.455.

Colorado - Los Angeles 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 42. Landeskog (Hejda), 43. Jones, 49. Parenteau - 16. Clifford. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.007

Severozápadní divize:

1. Minnesota 3 2 0 1 6:5 4
2. Colorado 2 1 0 1 5:5 2
3. Edmonton 2 1 0 1 6:8 2
4. Vancouver 2 0 1 1 5:10 1
5. Calgary 2 0 0 2 5:9 0