Jágrův Omsk mohl postoupit. Místo toho dostal 11 gólů

ČTK, Red Spo
14. 3. 2009 14:40
Avangard doma utrpěl zdrcující porážku 1:11

Moskva - Hokejisté Omsku utrpěli v sobotním čtvrtém čtvrtfinálovém utkání KHL na svém ledu nevídaný debakl 1:11 od Kazaně, která tak vyrovnala stav série na 2:2. Rozhodující zápas se hraje v pondělí v Kazani.

Avangard dnes ani v nejmenším nenavázal na páteční vítězství 4:2, díky němuž měl dnes postupový mečbol. Zápas byl prakticky rozhodnut už po první třetině, kterou Kazaň vyhrála 6:0.

Fomičev v brance Omsku inkasoval během necelých dvou minut tři góly a duel dochytal jeho náhradník Caregorodcev, jemuž se nevedlo o moc lépe.

Čestný úspěch domácích zaznamenal ve druhé třetině po přihrávce Jaromíra Jágra Malyšev, který v té době snížil na 1:9.

Omsk utrpěl takto drtivou porážku téměř přesně po čtyřech letech. V druhém semifinálovém duelu play off ruské ligy prohrál 29. března 2005 na ledě Dynama Moskva 0:11.

Úspěšný den zažilo české trio Magnitogorsku, které se podílelo na všech gólech svého týmu a pomohlo Metallurgu k výhře 3:0 nad Mytišči a vedení v sérii 2:1.

Vítězný gól vstřelil v první třetině Jaroslav Kudrna, Tomáš Rolinek asistoval u tří branek a nejproduktivnější hráč mužstva v základní části Jan Marek u dvou.

Avangard Omsk - Ak Bars Kazaň 1:11