reklama

Jágrův centr Barkov nechybí v nominaci na jednu z individuálních trofejí NHL

Aleksander Barkov slaví branku se svým spoluhráčem a mentorem Jaromírem Jágrem. Aleksander Barkov slaví branku se svým spoluhráčem a mentorem Jaromírem Jágrem. autor: ČTK
Mladý finský útočník Aleksander Barkov z Floridy je nominován na Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hokejistu NHL. Společně s ním jsou v užší nominaci ještě Anže Kopitar z Los Angeles Kings a Loui Eriksson z Bostonu.

New York - Spoluhráč Jaromíra Jágra z elitního útoku Floridy Aleksander Barkov je v tříčlenné nominaci na zisk Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hráče NHL. Dalšími finalisty jsou Anže Kopitar z Los Angeles a Loui Eriksson z Bostonu. Loňský vítěz Jiří Hudler tentokrát v nominaci chybí.

Dvacetiletý finský reprezentant Barkov si ve své třetí sezoně v NHL připsal maxima v počtu gólů (28), asistencí (31) i bodů (59). V 66 zápasech inkasoval osm trestných minut.

Favoritem na zisk trofeje je Slovinec Kopitar, který v základní části vynechal pouze jedno utkání a dostal 16 trestných minut. Navíc byl se 74 body nejproduktivnějším hráčem Los Angeles a s 34 plusovými body za účast na ledě byl druhý nejlepší v NHL. Kopitar je zároveň finalistou na zisk Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka sezony.

Kopitar loni skončil v hlasování na Lady Byng Trophy třetí. V roce 2011 obsadil stejnou pozici při své dosud jediné účasti mezi triem finalistů Eriksson. Třicetiletý Švéd odehrál v minulé sezoně kompletní porci zápasů, zaznamenal 30 gólů, 33 asistencí a 12 trestných minut.

Trofeje za uplynulý ročník NHL budou předány 22. června v Las Vegas.

reklama