reklama

Steel hledá cestu z krize: Přijde Kuba a možná vymění kouče

Série vítkovických porážek vyvrcholila prohrou 0:5 s Plzní. Série vítkovických porážek vyvrcholila prohrou 0:5 s Plzní. autor: Dalibor Sosna
Prezident klubu František Černík nevylučuje ani ty na trenérských postech.

Ostrava - Hokejisté Vítkovic se od počátku sezony potýkají s problémy, dvojnásobný finalista z posledních tří ligových ročníků se po nedělní prohře 0:5 v Plzni propadl až na 11. příčku extraligové tabulky a v reprezentační přestávce se dají očekávat změny.

Prezident klubu František Černík nevylučuje ani ty na trenérských postech.

„Od začátku sezony nás provázejí zranění klíčových hráčů. V prvním kole si vykloubil rameno člen prvního útoku Jan Káňa, ve druhém kole stejné zranění postihlo obránce první pětky Tomáše Kudělku, sestava se nám na klíčových postech rozsypala,“ hledá jednu z příčin poklesu výkonnosti František Černík v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Bídná hra, stagnace mladých

Vítkovice přitom byly spolu s Třincem, finálovým přemožitelem z předloňské sezony, před sezonou odborníky hodnoceny jako nejsilnější týmy soutěže. „Bohužel aktuálně hrajeme hodně slabě. Špatně bráníme, přesilovky hrajeme hrozně,“ vidí ze své čestné lóže klubový prezident.

Nahnuté to tak může mít i trenérská dvojice Mojmír Trličík – Zbyněk Moták, která v posledních dvou sezonách s mladým týmem dosáhla výrazných úspěchů. „Ale i ti mladí začínají stagnovat. Musíme z nich dostat více, aby mužstvo nemuseli pořád táhnout Jirka Burger s Viktorem Ujčíkem,“ poukazuje Černík.

Doplnění kádru podpoří bek Kuba

Změny se dají očekávat už v úterý. „Jednali jsme už dneska, ale zítra budeme pokračovat. Musíme s tím něco udělat. Určitě se budeme poohlížet i po doplnění kádru,“ naznačuje Černík, že pouze výměnou trenérů se ve Vítkovicích zabývat nebudou.

Černíkův zeť obránce Pavel Kubina na svém plánu zapojit se do extraligy až na konci listopadu ani ve svízelné situaci Vítkovic nic měnit nehodlá.

„V tuto chvíli ještě není jasné, jestli by NHL nezačala třeba za 14 dní. A právě za dva za tři týdny může být jasněji. Navíc Pavlova dcera a moje vnučka teď začala chodit do první třídy, takže pro ně není jednoduché udělat rozhodnutí, že pojedou sem a vezmou dceru ze školy,“ doplnil Černík na téma svého zetě.

Jednu potěšující informaci však pro fanoušky Vítkovic má. „Už koncem týdne by měl dorazit Filip Kuba a brzy naskočit do sestavy,“ dodal Černík.

reklama