reklama

Jak v Jiříkově vidění. Dvě vteřiny a Sparta by šla možná dál

Sparta s Linköpingem vypadla gólem v závěru zápasu a v Lize mistrů končí. Sparta s Linköpingem vypadla gólem v závěru zápasu a v Lize mistrů končí. autor: Zlata Vostrá
Sparta končí v hokejové Lize mistrů, protože inkasovala gól dvě vteřiny před koncem zápasu. Josef Jandač kritizoval hráče, že stav neudrželi, Jaroslav Hlinka by radši prohrál 1:5.

Linköping - Dvě vteřiny a bylo po nadějích. Sparta si nechala v Linköpingu dát existenční gól na 2:2 v samotném závěru a ani ona díru v hokejové Lize mistrů neudělá, protože končí. Stejně tak jako celá soutěž z pohledu českých týmů neslavně.

"Byl jsem jak v Jiříkově vidění. Ještě jsem se díval na čas, jestli to nebylo po konci třetiny, ale hned jsem viděl, že ne. V tu chvíli to byla bezmoc a frustrace, ještě doteď z toho nejsem probraný. Prostě jsem hodně naštvanej," prohlásil po utkání frustrovaný kouč Sparty Josef Jandač.

Sabolič nerozhodl, z protiakce přišlo K.O.

Upřímně se mu není vůbec proč divit. Sparta (tedy samozřejmě vyjma fanoušků, kteří si v Praze na evropskou soutěž cestu nenašli) brala hokejovou Ligu mistrů jako málokterý český klub vážně a chtěla v ní uspět, čemuž podřídila i letní přípravu. Jenže osud, nebo spíš selhání klíčových opor zavinily, že český hokej mezi osmi nejlepšími týmy Evropy ani jeden mít nebude.

Sparta potřebovala v Linköpingu minimálně o gól vyhrát, aby po domácí prohře 1:2 dostala osmifinále alespoň do prodloužení. Dlouho to tak včera i vypadalo, protože hosté měli celý zápas lehce navrch a těsný náskok drželi. Jenže pak přišla poslední minuta a nevídané zvraty.

Robert Sabolič nejprve (možná faulovaný, ale to rozhodčí neviděl) neproměnil samostatný únik, kterým mohl o postupu Sparty rozhodnout rovnou, aby vzápětí obránci odflákli souboj o volný puk před bránou a připravený Jacob Micflikier poslal puk mezi betony gólmana do sítě a vyrovnal na 2:2. Pro Spartu to znamenalo těžké K.O., na světelné tabuli se psal čas 59:58.

Hlinka: Radši prohrát 1:5 než tohle

"Co k tomu říct? K prodloužení chyběly poslední dvě vteřiny, to se ani moc komentovat nedá. Asi by bylo lepší prohrát 1:5 než tohle," prohlásil smutný kapitán Jaroslav Hlinka, který byl při direktu Linköpingu na ledě.

"Už se Slavií první pětka neuhrála poslední minutu a budeme to muset s nimi nějak řešit. Jsou to nejzkušenější hráči a měli by tuhle situaci zvládnout," zlobil se Jandač na elitní hráče, kteří mají závěr zápasu na starost.

"Takhle hořký konec mě mrzí. Za hru, kterou jsme předváděli v celé soutěži, jsme si takový nezasloužili. Nevím, jestli to svádět na hokejového pánaboha, nebo na nejzkušenější hráče, kteří nejsou schopní uhrát poslední vteřiny střídání," hledal slova Jandač.

"Ostudu jsme neudělali, ale díru do světa taky ne," procedil Hlinka. "Bohužel jedeme domů s kyselými ksichty," uzavřel působení Sparty v Evropě Jandač.

reklama