Jako hladová šelma! Lev si na úvod smlsnul na Jaroslavli

Aktualizováno 2. 4. 2014 21:30
Reportáž z prvního semifinále KHL mezi Lvem Praha a Lokomotivem Jaroslavl.
Hokejisté Lva se radují z další výhry po skvělém výkonu.
Hokejisté Lva se radují z další výhry po skvělém výkonu. | Foto: CPA Eduard Erben

PrahaHokejisté Lva Praha vstoupili skvěle do semifinále ruské KHL, když v prvním duelu na "domácím" ledě v O2 areně porazili po výborném výkonu 3:0 nebezpečnou Jaroslavl. Druhé finálové utkání Západní konference se hraje v pátek na stejném místě od 19 hodin.

Souboj Lva Praha s Lokomotivem Jaroslavl jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Domácí rozhodli o své výhře dvěma góly v rozmezí 45 vteřin v 15. minutě zápasu zásluhou Němce a Klepiše, následně perfektní taktickou hrou drželi soupeře na distanc, aby jej v 59. minutě dorazil Kapanen.

Domácí byli v úvodu více na puku, měli ale méně šancí

I když Engren v minulém utkání v Doněcku vychytal čisté konto, do branky Lva se vrátil Vehanen a přestože český tým měl zpočátku puk častěji na hokejkách, finský gólman musel řešit ošemetnější situace.

V páté minutě chyboval bek Oystrick, jehož rozehrávku o hrazení zachytil Černikov, osamocený Petrov však jeho nahození netečoval mimo Vehanenův dosah. O deset minut později přišla klíčová pasáž zápasu.

Když už se zdálo, že domácí překombinovali přečíslení tří na dva na úkor střelby, dostal se puk k Němcovi, jenž parádně umístěnou ranou využil přesilovku. Chvilku poté nahodil Klepiš od modré čáry puk a ten i zásluhou clonícího Cingela, přes něhož brankář Sanford neviděl, skončil až v síti. Třetinu ukončila krátká hromadná bitka.

Hosté byli aktivnější, ale Vehanen odolával

V druhé části byl výrazněji aktivnějším týmem Lokomotiv, ale výborně chytající Vehanen i za pomoci svých obránců celkem s přehledem držel čistý štít. Jednu z ojedinělých příležitostí Lva měl ve 34. minutě dorážející Cingel, tísněný však nezacílil mezi tyče.

Dvougólový náskok si tak domácí přenesli i do závěrečné dvacetiminutovky. Snížit mohl záhy po nástupu na led Koňkov, jenž se dostal tváří v tvář proti Vehanenovi, ten však pokus o bekhendový blafák skvěle vystihl a zastavil puk pravým betonem.

Cestu za zdramatizováním zápasu Lokomotivu výrazně zkomplikoval obránce Ljubuškin, který zasáhl Cingela do oblasti hlavy a krku a dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Kromě dalších tvrdých zákroků a faulů už pak hosté nic nepředvedli, pojistku naopak připojil Kapanen.

Výsledek:

Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Němec (Kapanen, Gragnani), 15. Klepiš (Ševc), 59. Kapanen. Rozhodčí: Bulanov, Zacharov - Michel, Šichanov. Vyloučení: 6:4, navíc Ljubuškin 5 min. a do konce utkání, Platt (oba Jaroslavl) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5834. Stav série: 1:0.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Klepiš, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.

Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Jakovlev, Holös, Višněvskij, Ljubuškin, Vasiljev, Gorochov, Pašnin - Plotnikov, Apalkov, Averin - Černikov, Petrov, Platt - Galimov, Kartajev, Koňkov - M. Redlihs, Sprukts, Musatov. Trenér: Dave King.