reklama

Jako před dvanácti lety na Jágra. Znojmo pohltila hokejová horečka

Vstupenky na domácí zápasy Orlů se stávají nedostatkovým zbožím Vstupenky na domácí zápasy Orlů se stávají nedostatkovým zbožím autor: Lukáš Caha
Vyprodáno! Tuto návštěvnost ohlásil hlasatel na obou finálových zápasech Znojma v EBEL. Pětatřicetitisícové město zažívá opravdovou hokejovou euforii.

Znojmo - Znojmo zažívá v posledních týdnech opravdovou hokejovou euforii. Tamní hokejisté se probojovali do finále mezinárodní EBEL ligy a lístky na domácí zápasy se stávají nedostatkovým zbožím. Takové návštěvnosti nepamatuje aréna s kapacitou necelých pět tisíc diváků dlouhých dvanáct let!

Vždyť ligový zápas ve Znojmě naposledy vyprodal Jaromír Jágr se svým Kladnem během výluky NHL v říjnu 2004. "Je potěšující, že jsme se přiblížili k Jardovi. Sláva! Jsem za to rád, že diváci chodí. Vždyť finále se tady nehraje každý rok," usmívá se útočník Roman Tomas.

Hokejová mánie přišla nečekaně 

To, že pětatřicetitisícové královské město na břehu řeky Dyje žije v současnosti jen a jen hokejem, je znát na každém kroku. I když kráčíte centrem v nezápasový den, potkáte fanoušky v barvách klubu a skupinky lidí bavící se o hokeji. "Lidé ve městě mě zastavují, gratulují nám a chtějí si povídat. Přejí nám to. Je to od nich opravdu pěkné," pochvaluje si trenér Jiří Režnar.

Horečka pohltila Znojmo podobně jako vlna tsunami. Nečekaně. Orli ve čtvrtfinále play off prohrávali s Dornbirnem už 0:2 na zápasy a fanoušci se pomalu loučili se sezonou. Pak ale mužstvo zabralo, sérii čtyřmi výhrami v řadě otočilo a postoupilo poprvé v historii do semifinále EBEL. Předsezonní cíl klubu byl splněn a diváci si začali hokej o to více užívat. Jenže cesta Jihomoravanů pokračovala ještě dál. Do finále.

Po čtyřech zápasech je série se Salcburkem vyrovnaná. Obě domácí utkání Orlů byla beznadějně vyprodaná. I když měl každý z duelů odlišný průběh, z atmosféry mrazilo, i v momentě, kdy český tým ztrácel na svého soupeře čtyři branky.

Atmosféra, ze které mrazí i hráče soupeře

"Je mi třicet pět let, hrál jsem finále za Košice i za Vítkovice, ale takovou atmosféru jako ve Znojmě, jsem ještě nezažil. Je to něco úžasného! Běhá z toho mráz po zádech. A to u našeho i jejich týmu," rozplýval se Slovák Tomas.

"Bydlím u Brna, ale do Znojma na hokej jezdím už skoro patnáct let. Byl jsem tu, když se hrála extraliga, první liga a teď EBEL," vzpomíná jeden ze starších fanoušků. "Takovou euforii jako nyní jsem ale ještě nezažil. Sice se tu všichni mačkáme jak sardinky, ale nevnímám to. Celý zápas mám husí kůži. Diváci fandí od začátku do konce."

V úterý ale půjdou fanoušci ve Znojmě na hokej naposled. Případný rozhodující sedmý duel by se totiž hrál v Salcburku. "Kdyby se Orlům podařilo v úterý vyhrát titul, ta naše plechárna by asi spadla. Tu euforii tady si nedovedu představit. Už teď je to šílené," doplňuje znojemský fanoušek.

Po deseti letech se průměrná návštěvnost domácích zápasů Znojma vyšplhala nad tři tisíce fanoušků. Všechna domácí ligová utkání v této sezoně vidělo přes sto jedenáct tisíc diváků a toto číslo v úterý ještě vzroste.

"Od té doby, co jsme vstoupili do EBEL, jde návštěvnost každým rokem nahoru. Pokud započítáme finále, chodí letos v průměru více lidí než na poslední sezony v extralize. Je to parádní číslo," chválí manažer klubu Petr Veselý. 

reklama