Jakub Kovář a Štěpánek vychytali v KHL čisté konto

26. 12. 2014 21:30
Brankáři Jakub Kovář a Jakub Štěpánek se v sobotních zápasech KHL zaskvěli čistými konty.
Jakub Kovář vychytal v tomto ročníku KHL už sedmé čisté konto.
Jakub Kovář vychytal v tomto ročníku KHL už sedmé čisté konto. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankáři Jakub Kovář a Jakub Štěpánek se v sobotních zápasech KHL zaskvěli čistými konty.

Kovář v dresu Jekatěrinburgu zvítězil 3:0 nad Kazaní a drží se ve hře o play off, Štěpánkovým spoluhráčům z Čerepovce stačilo na tříbodovou výhru nad Soči vstřelit dalšímu českému gólmanovi Tomáši Pöpperlemu jediný gól.

Pro Kováře to byla sedmá nula v sezoně, víc jich v celé Kontinentální lize nikdo jiný nemá. Štěpánek neinkasoval podruhé, dosud byl stoprocentní jen v září na ledě Slovanu Bratislava.

Kovář vychytal sedmou nulu v ročníku

Kazaň patří na rozdíl od provinčního Jekatěrinburgu k elitě KHL, podle zisku bodů je aktuálně jejím třetím nejlepším týmem. Jenže na ledě Avtomobilistu narazila.

Kovář zneškodnil všech 35 střel, které na něj mířily, a postaral se o to, že Sněžní leopardi nedali teprve potřetí v sezoně gól. Předtím je udržely zkrátka jen nabité celky Magnitogorsku a Ufy.

Štěpánek čelil jen 15 střelám a jeho tým teď ztrácí ve Východní konferenci na osmé Soči pouhé čtyři body. Pöpperle nestačil na jedinou z 25 ran, v polovině zápasu ho překonal Jurij Trubačov po asistenci Marka Kvapila.

Jan Kovář započal velký obrat

Vědět o sobě dal i mladší bratr Jakuba Kováře Jan v divokém zápase svého Magnitogorsku s Astanou. Favorit v něm doma prohrával ve 13. minutě už 0:4 a na začátku prostřední části 1:5, ale po konci třetiny šli oba soupeři do kabin za stavu 6:6.

K dramatickým změnám zavelel právě český útočník, který zužitkoval přihrávku parťáka z elitního útoku Sergeje Mozjakina a snížil na 2:5. Bod stačil Kovářovi k tomu, aby se posunul před petrohradského Ilju Kovalčuka na druhé místo produktivity KHL.

Metallurg nakonec vývoj utkání překlopil úplně, i když to zvládl až v samostatných nájezdech. Do nich dospěl i zápas v Nižním Novgorodu, kde domácí tým nakonec porazil Dynamo Moskva 2:1. Bod hostům zajistil vyrovnáním v 58. minutě Filip Novák.

Jekatěrinburg - Kazaň 3:0 (Jakub Kovář čisté konto), Magnitogorsk - Barys Astana 7:6 po sam. nájezdech (za domácí Jan Kovář 1+0), Čerepovec - HK Soči 1:0 (Kvapil 0+1, Štěpánek čisté konto), CSKA Moskva - Omsk 3:1, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Novák 1+0), Slovan Bratislava - Petrohrad 1:6.